W zeszłym roku Katarzyna Dowbor wyremontowała im dom. Teraz rodzinę z Nasz nowy dom spotkała TRAGEDIA!

i

Autor: AKPA/Facebook W zeszłym roku Katarzyna Dowbor wyremontowała im dom. Teraz rodzinę z "Nasz nowy dom" spotkała TRAGEDIA!

To straszne!

W zeszłym roku Dowbor wyremontowała im dom. Teraz rodzina z "Nasz nowy dom" przeżywa HORROR!

2023-02-21 10:29

W zeszłym roku ekipa programu "Nasz nowy dom" odmieniła życie 6-osobowej rodziny, która mieszkała w Józefkowie w tragicznych warunkach. Pani Żaneta, jej partner Marek i czwórka dzieci, długo nie nacieszyli się jednak z nowego domu. W ostatnią niedzielę (19 lutego) w ich domu wybuchł pożar. Wiadomo już, co było jego przyczyną. Rodzina znowu potrzebuje pomocy.

W ostatnią niedzielę spłonął kolejny dom wyremontowany przez ekipę Katarzyny Dowbor. Przypomnijmy, że już wcześniej dochodziło do pożarów w domach remontowanych w programie "Nasz nowy dom". Swego czasu głośno było o pożarze w Antoninie, który wywołał zazdrosny sąsiad. Pod koniec 2021 roku ogień strawił też dom pani Bogusławy Garwolińskiej, która zamieszkiwała w nim z matką i córką. Z kolei w marcu ubiegłego roku spalił się dom dziadków z Wąwolnicy, którzy są rodziną zastępczą dla swojej wnuczki.

Wiadomości o pożarach domów wyremontowanych w "Nasz nowy dom" poruszają opinię publiczną, a część internautów zaczęła nawet zastanawiać się, czy nie wynikają one z błędów ekipy remontowej. Do tych zarzutów odniosła się Katarzyna Dowbor tuż po wybuchu pożaru w Wąwolnicy, do którego doszło po 4 latach od remontu.

– My oddajemy dom i w tym momencie jest on już własnością tych ludzi. Nie każemy im robić czegoś po naszemu, oni robią wszystko po swojemu. Przez cztery lata wszystko działało idealnie i ten dom funkcjonował, a my tych ludzi nie ubezwłasnowolniamy, sami mogą dokonywać zmian w swoim domu. Jego mieszkańcy muszą sami o niego dbać, bo są dorosłymi ludźmi - powiedziała Katarzyna Dowbor w rozmowie z "Faktem". 

Nasz nowy dom: kolejny pożar, rodzina z Józefkowa znowu potrzebuje pomocy

W niedzielę 19 lutego w godzinach popołudniowych doszło do kolejnego pożaru w domu rodziny, który w 2022 roku został wyremontowany przez ekipę programu "Nasz nowy dom". Pani Żaneta, która wraz z partnerem Markiem, wychowuje czworo dzieci, mieszkała w zaledwie 35-metrowym domku odziedziczonym po dziadku. Mężczyzna próbował sam wyremontować budynek, ale koszty znacznie przekroczyły możliwości 6-osobowej rodziny. Radość z wyremontowanego przez ekipę Katarzyny Dowbor domu nie trwała jednak długo. W ostatnią niedzielę w ich domu na poddaszu rozprzestrzenił się ogień.

- Spłonęło poddasze, trochę elewacji, częściowo więźba dachowa i zostało uszkodzone pokrycie z blachy, Ponadto zalane zostały pomieszczenia na dole - powiedział bryg. Andrzej Myśliwiec, dowódca JRG w Lipnie w rozmowie z lokalnym portalem lipno.naszemiasto.pl.

Ogień gasiły trzy pułki straży pożarnej. Wstępnie poinformowano, że przyczyną pożaru była "nieostrożność osób nieletnich". Straty oszacowano na około 200 tysięcy złotych. Rodzina z Józefkowa znowu potrzebuje pomocy. 

Rada Rodziców z SP w Skępem już niebawem zorganizuje charytatywny kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc rodzinie.

Zima to najtrudniejszy okres dla osób bezdomnych.

Jak naprawdę wygląda życie na ulicy? Posłuchaj wolontariuszki!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany