Ile kosztuje organizacja Eurowizji Junior 2022? Padła kosmiczna suma!

i

Autor: FB/@junioreurovision

Szok!

Wiemy, ile kosztuje organizacja Eurowizji Junior 2022. Ogromna suma, aż usiedliśmy z wrażenia!

2022-11-29 19:48

Eurowizja Junior 2022 odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie, 11 grudnia. Tym razem gospodarzem konkursu będzie Erywań, czyli stolica Armenii. Wiadomo już, ile pieniędzy zostało przeznaczone na organizację tego międzynarodowego wydarzenia. Suma powala na kolana!

Eurowizja Junior 2022 zbliża się wielkimi krokami. 20. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci zostanie rozegrany 11 grudnia 2022 roku w Erywaniu, czyli stolicy Armenii. Organizuje ją Europejska Unia Nadawców oraz ormiański nadawca AMPTV. W konkursie weźmie udział 16 państw, w tym Polska. Reprezentantką naszego kraju będzie 11-letnia Laura Bączkiewicz.

Ile kosztuje organizacja Eurowizji Junior 2022? Padły konkretne sumy 

Eurowizja Junior to wielkie międzynarodowe wydarzenie. Nic dziwnego, że koszt jego organizacji jest równie ogromny. Jak możemy przeczytać na Eurowizja.org, czyli największym polskim portalu o Eurowizji, Armenia wydała 4,998 miliarda dram ormiańskich, czyli około 13 milionów euro. Ponad połowę z tego Telewizja Publiczna Armenii przeznaczyła na konkurs, w tym projekt kreatywny, konstrukcję sceny i wyposażenie techniczne. Po ogłoszeniu Erywania jako gospodarza konkursu premier Nikol Paszinian zapowiedział, że część środków zostanie przekazana również na renowację Kompleksu Sportowo-Koncertowego im. Karena Demircziana. To właśnie tam odbędzie się konkurs.

Organizacja Eurowizji Junior w poprzednich latach. Jakie sumy na nią przeznaczono?

Organizatorem Eurowizji Junior 2011 również był Erywań. Wtedy wydano jednak w sumie 1,6 miliona euro. Rok później konkurs organizowała Malta i przeznaczyła na to wydarzenie 1,4 miliona Euro. W 2015 roku bułgarska Sofia wydała 1,53 miliona Euro. Ostatnie dane pochodzą z 2017 roku i dotyczą Tbilisi. Koszt, jaki poniosło to gruzińskie miasto to 2,2 miliona euro.

Sonda
Będziesz oglądać Eurowizję Junior 2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają