Stuhr

i

Autor: AKPA/Kurnikowski Stuhr

A to zaskoczenie!

Kiedy Jerzy Stuhr zostanie przesłuchany i jaki dostanie zarzut? Są informacje

2022-11-27 16:05

Jerzy Stuhr (75 l.) nadal nie został przesłuchany w sprawie swojej jazdy po pijaku ulicami Krakowa, mimo że od zdarzenia minął już ponad miesiąc. Wszystko wskazuje na to, że prokuratura jest już jednak gotowa i lada dzień aktor stawi się na przesłuchaniu. Jaki zarzut usłyszy?

Jerzy Stuhr 17 października swoim luksusowym autem pędził ulicami Krakowa na spotkanie. W pewnym momencie aktor potrącił motocyklistę, ale nie zauważył tego i pojechał dalej. Zatrzymał go poszkodowany mężczyzna. Po przyjeździe policji okazało się, że Stuhr miał 0.7 promila w wydychanym powietrzu. Tym samym od razu stracił prawo jazdy i nie może siadać za kółkiem. Pod koniec października aktor w rozmowie z Magdaleną Makuch-Korościk z Faktu pierwszy raz wypowiedział się na temat wypadku i tego jak dalej potoczą się jego sprawy. - Ja jestem dobrej myśli, bo nikomu nic nie zrobiłem - mówił. Przyznał też, że prowadził pod wpływem: - To prawda. Parę kieliszków wina więcej… Później wszyscy czekali, kiedy Stuhr zostanie przesłuchany i jaki zarzut usłyszy.

Stuhr stawi się na przesłuchaniu w najbliższym tygodniu

Jak się okazuje, że znany aktor, jak podaje nieoficjalnie Fakt, ma w końcu zostać przesłuchany jeszcze w listopadzie. To raptem trzy najbliższe dni. "Ma stawić się w prokuraturze, gdzie zostanie mu przedstawiony zarzut i zostanie przesłuchany w charakterze podejrzanego o czyn z art. 178a Kodeksu karnego. Rzeczony paragraf mówi o prowadzeniu pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Kara, jaka za to grozi, to grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch, chyba że sprawca był wcześniej już karany za podobne przestępstwo", czytamy na stronie Faktu. 

Można zatem podejrzewać, że poszkodowany motocyklista nie doznał zbyt poważnych obrażeń, które nie spowodowały rozstroju zdrowia wyższego niż siedem dni, co skutkowałoby zakwalifikowaniem czynu Stuhra jako wypadku. Wtedy wiązałoby się to z wyższą karą. 

Sonda
Jak oceniasz postawę Jerzego Stuhra po wypadku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają