Tylko u nas zdjęcia

Wiktor Zborowski pożegnał ukochaną ciocię. Hanna Zembrzuska-Kobuszewska jest już z ukochanym mężem

2023-06-26 16:22

Pod koniec września 2019 r. małżeństwo Jana Kobuszewskiego (†85 l.) i jego żony rozdzieliła śmierć aktora. Dziś są już razem. 26 czerwca w Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe aktorki Hanny Zembrzuskiej-Kobuszewskiej (†88 l.). Pożegnał ją m.in. Wiktor Zborowski (72 l.).

Hanna Zembrzuska-Kobuszewska i Jan Kobuszewski przez lata tworzyli małżeństwo na medal. Zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia, jeszcze jako studenci warszawskiej szkoły teatralnej. Byli ze sobą na dobre i na złe. Kiedy on zachorował, ona dodawała mu sił. - Wiadomo, że miłość czyni cuda! Gdyby nie Hania, nie pokonałbym choroby. Wiele jej zawdzięczam. Była przy mnie w najcięższych chwilach, walczyła razem ze mną i lekarzami o moje życie - mówił aktor.

Kilka lat później, zachorowała ona. Przez problemy z nerkami musiała być poddawana dializom. I kiedy wydawało się, że wszystko zmierza ku dobremu, Kobuszewski zmarł. Dla jego żony był to cios. – Jak sobie radzę? Byle jak. Ciężko mi bez męża. Mogę liczyć na wsparcie bliskich. Nie jestem sama z tym wszystkim, ale tęsknię - mówiła nam.

Hanna Zembrzuska-Kobuszewska spoczęła na warszawskich Powązkach w grobie rodzinnym

16 czerwca dotarły do nas smutne wieści o jej śmierci. "Dziś odeszła Hanna Zembrzuska. Aktorka. Moja Ciocia. Żona ś.p. Janka Kobuszewskiego. Piękna Pani. Śpij Haneczko spokojnie" - napisał Wiktor Zborowski (72 l.), który z żoną Marią Winiarską (72 l.) towarzyszyli zmarłej w ostatniej drodze. Trumnę z ciałem złożono do rodzinnego grobowca na warszawskich Powązkach.

98635 Tak wygląda grób Jana Kobuszewskiego | Niezapomniani
Sonda
Czy 700 złotych dla księdza za pogrzeb to dużo?
Listen on Spreaker.