Hanna Zembrzuska Jan Kobuszewski

i

Autor: Akpa

Tragiczne wieści

Hanna Zembrzuska nie żyje. Wdowa po Janie Kobuszewskim przez lata walczyła ze straszną chorobą

2023-06-16 12:03

Nie żyje Hanna Zembrzuska. Żona wielkiego aktora Jana Kobuszewskiego (†85 l.) zmarła 16 czerwca 2023 roku, a informację przekazał Wiktor Zborowski. "Dziś odeszła Hanna Zembrzuska. Aktorka. Moja Ciocia. Żona ś.p. Janka Kobuszewskiego. Piękna Pani. Śpij Haneczko spokojnie" - napisał. Hanna Zembrzuska miała problemy z nerkami.

Hanna Zembrzuska nie żyje. Kim była żona Jana Kobuszewskiego? Przez lata walczyła z ciężką chorobą

Hanna Zembrzuska i Jan Kobuszewski przez lata tworzyli małżeństwo na medalZakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia, jeszcze jako studenci warszawskiej szkoły teatralnej. Kiedy pan Jan zachorował na raka, poddał się i nie chciał walczyć. Dopiero długie rozmowy z żoną dodały mu siły i pchnęły do walki. Dzięki ukochanej pokonał chorobę.

- Wiadomo, że miłość czyni cuda! Gdyby nie Hania, nie pokonałbym choroby. Wiele jej zawdzięczam. Była przy mnie w najcięższych chwilach, walczyła razem ze mną i lekarzami o moje życie - mówił.

Kiedy aktor przeszedł na emeryturę, choroba zaatakowała jego żonę. Okazało się, że pani Hanna ma problemy z nerkami i musi być dializowana. Wtedy to pan Jan zajął się żoną. – Robię, co tylko mogę – mówił nam Kobuszewski. Modlił się o zdrowie ukochanej w parafialnym kościele na warszawskim Żoliborzu. I wtedy przyszedł cud. Stan pani Hanny zaczął się poprawiać.

W 2019 roku rozdzieliła ich śmierć aktora... 

Jak sobie radzę? Byle jak. Ciężko mi bez męża – mówiła nam ze smutkiem w głosie pani Hania. – Mogę liczyć na wsparcie bliskich. Nie jestem sama z tym wszystkim, ale tęsknię. Na szczęście z moim zdrowiem wszystko w porządku – dodała.

Teraz dotarły do nas wieści o jej odejściu. 

Hanna Zembrzuska była aktorką. Skupiła się głównie na pracy w teatrze. Pogrzeb wdowy po Janie Kobuszewskim odbędzie się 26 czerwca 2023 o godzinie 13.00w kościele Dzieciątka Jezus w Warszawie przy ul. Czarnieckiego 15. Po mszy świętej nastąpi odprowadzenie na Stare Powązki do grobu rodzinnego, gdzie pochowany jest mąż aktorki.

98635 Tak wygląda grób Jana Kobuszewskiego | Niezapomniani
Sonda
Obawiasz się zachorowania na raka?
Listen on Spreaker.