Spis treści
"Hell's Kitchen" w Polsce miało trzech gospodarzy
"Hell's Kitchen. Piekielna Kuchnia" to polska adaptacja brytyjskiego reality show, emitowana na antenie Polsatu. W programie rywalizują ze sobą adepci sztuki kulinarnej oraz amatorzy, podzieleni na dwie drużyny - Czerwoną i Niebieską. Uczestnicy mieszkają w odizolowanym od świata apartamencie i wykonują codzienne zadania, a kulminacyjnym punktem każdego odcinka jest wydanie kolacji w restauracji dla prawdziwych gości. Surowy Szef Kuchni ocenia ich pracę pod presją czasu i bezlitośnie eliminuje najsłabsze ogniwa.
W roli gospodarza programu występowali kolejno
- Wojciech Modest Amaro,
- Michał Bryś
- oraz Mateusz Gessler.
Nagrodami dla zwycięzcy są pieniądze oraz staż w renomowanej restauracji prowadzącego.
Monika Dąbrowska wygrała II edycję "Hell's Kitchen". Tak wtedy to komentowała
Monika Dąbrowska od samego początku wyróżniała się przez swój wygląd. Nie tylko tunele w uszach, ale co najważniejsze - liczne tatuaże.
- Gotowanie zawsze było tylko i wyłącznie moją pasją. Nigdy nie miałam możliwości gotować w profesjonalnej kuchni. Nigdy nie złożyłam CV do żadnej restauracji, bo wydawało mi się, że ktoś, kto nie ma doświadczenia, nie może dostać takiej pracy - mówiła w filmie promującym Monika.
Gdy ogłaszano wynik, dziewczyna nie była pewna swojej wygranej. Naprzeciwko niej stał doświadczony Piotr Ogiński. Mężczyzna wcześniej walczył w "Top Chef", więc miał spore kulinarne doświadczenie. Wojciech Modest Amaro jednak postanowił wybrać Monikę Dąbrowską.
- Monika wystartowała z pozycji "zobaczymy", ale szybko zaczęło jej zależeć. Jest sprytna, czasami błyskotliwa, szybko się uczy i ma sporą wrażliwość zarówno na estetykę, jak i na drugiego człowieka. Myślę, że te cechy pozwalają na panowanie nad swoim losem, tzn. wyznaczaniem celów i ich realizacją. Monika musi popracować jeszcze nad warsztatem profesjonalnego kucharza: technikią prezentacją, połączeniami smakowymi, czyli tym wszystkim, co przychodzi wraz z ilością przepracowanych godzin - mówił w 2014 roku Wojciech Modest Amaro.
Monika Dąbrowska po latach. Co robi zwyciężczyni "Hell's Kitchen"?
Monika Dąbrowska po programie odbyła staż u Wojciecha Modesta Amaro. Nie ukrywała, że sporo się tam nauczyła i wyciągnęła z tego cenne lekcje. Na stałe postanowiła jednak się oddać temu, co najbardziej kochała - pieczeniu. Założyła ona własną piekarnię/cukiernię MONKA Bakery Lab. Można tam zjeść nie tylko świeżo pieczony chleb, ale również pyszne słodkości. Latem można było spróbować pysznych drożdżówek z poziomkami i crème pâtissière, które rozchodziły się błyskawicznie.
Oprócz tego dziewczyna podróżuje, co pokazuje w swoich mediach społecznościowych. W 2017 roku urodziła synka.