Metamorfoza słynnego aktora

Marek Kondrat zadebiutował w wieku 11 lat! Aż trudno go rozpoznać na archiwalnych zdjęciach

2022-07-28 5:30

Marek Kondrat (72 l.) zapisał się w historii polskiego kina jako jeden z najwybitniejszych aktorów. Mężczyzna porzucił jednak aktorstwo na rzecz rozwijania biznesu winiarskiego. Obecnie wiedzie spokojne życie u boku 38 lat młodszej żony, Antoniny Turnau (34 l.), z którą doczekał się córki, Heleny (4 l.). Zobacz, jak zmieniał się Marek Kondrat na przestrzeni lat!

Marek Kondrat zapisał się w historii polskiego kina jako jeden z najwybitniejszych aktorów. Rozpoznawalność przyniosła mu rola Romana Boryczki w filmie "Zaklęte rewiry" z 1975 roku. Mężczyzna ma na swoim koncie wiele wybitnych kreacji. Zagrał m.in. Adasia Miauczyńskiego w "Dniu Świra" i "Wszyscy jesteśmy Chrystusami". Poza tym można było go zobaczyć w "Psach", "Człowieku z żelaza", "C.K. Dezerterach", "Pułkowniku Kwiatkowskim", "Złocie dezerterów", "Ogniem i mieczem" czy "Pieniądze to nie wszystko". Samodzielnie wyreżyserował film "Prawo ojca" z 1999 roku, w którym zagrał główną rolę. W 2007 roku Kondrat ogłosił zakończenie kariery aktorskiej. Trzy lata później zagrał w ostatnim filmie pod tytułem "Mała matura 1947". Gwiazdor jest laureatem wielu nagród, m.in. Złotej Kamery, dwóch Złotych Kaczek, czterech Wiktorów i pięciu Orłów. Otrzymał również Brązowy Krzyż Zasługi oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. 

Marek Kondrat w tym roku będzie obchodził 72. urodziny. Zobacz w naszej galerii, jak zmieniał się na przestrzeni lat!

Od 1998 roku Marek Kondrat współpracuje z jednym z banków. Gwiazdor wystąpił w wielu spotach reklamowych tej instytucji. Po zakończeniu kariery aktorskiej postanowił zająć się winem. Jego firma, Kondrat Wina Wybrane, rozwija się w bardzo szybkim tempie. Sklepy sygnowane nazwiskiem byłego aktora można znaleźć w dziewięciu miastach w Polsce. Poza tym trunki dostarczane są do hoteli, pensjonatów, restauracji, kawiarni, kwiaciarni i sklepów na terenie całego kraju.

Jego priorytetem jest nie tylko winiarski biznes, ale również życie rodzinne z żoną, Antoniną Turnau i córeczką, Heleną (4 l.). Para przez pewien czas mieszkała w Hiszpanii, gdzie mają dom. Wygląda jednak na to, że postanowili wrócić do Polski na stałe, bo coraz częściej widywani są w kraju, zwłaszcza na Mazurach i w Beskidach, gdzie mieszczą się ich kolejne posiadłości.

Marek Kondrat w październiku będzie obchodził 72. urodziny. Mężczyzna mocno zmienił się na przestrzeni lat. Przystojny gwiazdor hitów kinowych dziś jest dojrzałym, doświadczonym życiem seniorem.

Tak zmienił się Marek Kondrat
Sonda
Czy Marek Kondrat powinien wrócić do aktorstwa?