Zmarł aktor znany ze "Świata według Kiepskich". Nie żyje Maciej Zabielski "Niskorosły gigant"

2021-12-06 18:31
Nie żyje Maciej Zabielski
Autor: FACEBOOK/ @teatrnowypoznan Nie żyje Maciej Zabielski

Nie żyje Maciej Zabielski. Aktor związany z Teatrem Nowym w Poznaniu zmarł w wieku 64 lat. Był osobą niskorosłą. Maciej Zabielski występował w popularnych serialach telewizyjnych. Wiele razy mogliśmy zobaczyć go w "Świecie według Kiepskich". W środowisku twórczym znany jako "Niskorosły gigant".

Maciej Zabielski urodził się 30 listopada 1957 roku w Poznaniu, a w 1997 roku zdał aktorski egzamin eksternistyczny. W latach 1997-2000 był aktorem Teatru Polskiego w Poznaniu, współpracował również z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Tam widzowie mogli zobaczyć go w dramacie Ingmara Villqista, gdzie zagrał tytułową rolę Helmucika. Aktor grał też w filmach (m.in. w "Złocie dezerterów", "Hiszpance", "Chaosie") oraz w serialach: "Kryminalni" i "Świat według Kiepskich". W produkcji Polsatu pojawił się pierwszy raz w 1999 roku, wcielając się w postać krasnala Chlorka, w odcinku zatytułowanym "Śnięta Królewna". Na plan serialu powrócił jeszcze dwa razy w 2000 roku, później w 2001 i ostatni raz w 2002 roku. Teatr Nowy w Poznaniu pożegnał przyjaciela na Facebooku:

- Dotarła dziś do nas smutna wiadomość: zmarł Maciej Zabielski, aktor od blisko 4 dekad związany z Teatrem Nowym w Poznaniu, pojawiający się też na deskach teatrów w Legnicy, Łodzi, Gdańsku, Krakowie, Gdyni i Wrocławiu, a w latach 1997-2000 należący do zespołu artystycznego poznańskiego Teatru Polskiego. Debiutował u nas w 1983 roku w spektaklu KONIEC EUROPY Janusza Wiśniewskiego, zagrał również m.in. w LOBOTOMOBILU oraz BESTII w jego reżyserii, a także w OBSŁUGIWAŁEM ANGIELSKIEGO KRÓLA w reżyserii Piotra Cieślaka. W ostatnich latach Widzowie mogli oglądać go w roli Złego Pana w DZIADACH w reżyserii Radosława Rychcika. Najbliższym Zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia.

Groby aktorów "Świat według Kiepskich"

Galeria niżej: Odeszli z serialu "Świat według Kiepskich"

Maciej Nowak, dyrektor Teatru Polskiego w Poznaniu, pożegnał zmarłego aktora, nazywając go "NISKOROSŁYM GIGANTEM". A Jacek Labijak z Teatru Wybrzeże napisał: - Żegnaj Helmuciku! Pracować z Tobą Macieju, to była niezapomniana przygoda! Moje serce krwawi.

SPRAWDŹ: Klątwa "Kiepskich". Kotys to już 48. aktor, który nie żyje. MALEŃKI grób jednego z gwiazdorów serialu [WIDEO]

Sonda
Czy boisz się śmierci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE