Żona Piotra Fronczewskiego wychowywała dzieci, a on zdradzał ją z kochanką

i

Autor: AKPA/Gałązka Żona Piotra Fronczewskiego wychowywała dzieci, a on zdradzał ją z kochanką

Żona Piotra Fronczewskiego wychowywała dzieci, a on zdradzał ją z kochanką. Chciał porzucić dla niej rodzinę

2022-06-09 16:04

Piotr Fronczewski (76 l.) od wielu lat jest mężem Ewy Fronczewskiej. Ich miłość musiała jednak przetrwać prawdziwą próbę. Swego czasu aktor wdał się w romans z młodszą koleżanką i chciał porzucić dla niej rodzinę.

Piotr Fronczewski: kariera aktorska

Piotr Fronczewski bez wątpienia należy do czołówki polskich aktorów. Jego wybitne kreacje filmowe, serialowe oraz teatralne sprawiły, że artysta podbił serca widzów z całej Polski. Teatr pokochał już w dzieciństwie, a swój aktorski debiut zaliczył już w latach 50. XX wieku w Teatrze Telewizji. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, a tuż po jej ukończeniu rozpoczął współpracę z Teatrem Narodowym. Rok później przeszedł do Teatru Współczesnego, a po kilku latach - Teatru Dramatycznego. W kolejnych latach nawiązał współpracę m.in. z Teatrem Studio oraz Teatrem Ateneum.

Piotr Fronczewski występował także w kabaretach. Długoletnia działalność artystyczna aktora zaowocowała rolami w licznych produkcjach filmowych i serialowych, takich jak "Jak rozpętałem drugą wojnę światową", "Ziemia obiecana", "Polskie drogi", "Lalka", "Tajemnica Enigmy", "Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy", "Znachor", "Akademia pana Kleksa", "Awantura o Basię", "Dom"' "W rytmie serca" czy też "Rodzina zastępcza"

Poza występami na deskach teatru oraz w najpopularniejszych polskich filmach i serialach Piotr Fronczewski ma na swoim koncie także stworzenie kreacji Franka Kimono. Postać ta miała parodiować twórców muzyki disco. Choć Franek Kimono dał się poznać słuchaczom w 1983 roku, ostatni utwór w wykonaniu Fronczewskiego pod wspomnianym pseudonimem artystycznym - remake "King Bruce Lee" - ujrzał światło dzienne w 2021 roku, najwyraźniej nie powiedział zatem ostatniego słowa.

Muzyczna przygoda aktora nie skończyła się na wydaniu czterech studyjnych albumów parodiujących wykonawców muzyki disco. Piotr Fronczewski dał się też poznać słuchaczom jako wykonawca piosenki aktorskiej. 

Wszechstronny artysta ma na swoim koncie także znakomite role dubbingowe oraz audiobooki zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Piotr Fronczewski czytał poezję i prozę, m.in. bajki dla najmłodszych, książki z serii "Harry Potter" czy też "Małego Księcia".

Życie prywatne Piotra Fronczewskiego

Piotr Fronczewski urodził się 8 czerwca 1946 roku w Łodzi. Swoją miłość poznał... w windzie. W 1974 roku aktor wziął ślub cywilny z Ewą Fronczewską, z którą doczekali się dwóch córek - urodzonej w 1975 roku Katarzyny oraz o trzy lata młodszej Magdaleny. Na łamach swojej autobiografii "Ja, Fronczewski", która ukazała się w 2005 roku, przyznał jednak, że jego małżeństwo z Ewą Fronczewską swego czasu przeszło poważny kryzys, co więcej - aktor zamierzał zostawić swoją rodzinę dla kochanki. Choć od tego czasu upłynęło już wiele lat, a małżeństwo Fronczewskiego przetrwało ten cios, artysta w autobiografii wyznał, że młodsza córka nawet po wielu latach nie potrafiła zaakceptować przeszłości i wprost wypomniała mu zdradę.

Jakiś czas temu w mediach pojawiły się pogłoski, jakoby Piotr Fronczewski planował wziąć ślub kościelny z wieloletnią żoną (w 1974 roku para wzięła ślub cywilny). "Super Express" dotarł jednak do aktora, który zdementował krążące pogłoski.

Piotr Fronczewski miał romans. Chciał zostawić rodzinę dla kochanki

Ewa Fronczewska poświęciła się wychowaniu dzieci, Piotr Fronczewski zaś oddawał się pracy. Kilka lat po ślubie, niedługo po narodzinach młodszej z córek pary, aktor wdał się jednak w romans. Według medialnych pogłosek przedmiotem zainteresowania Piotra Fronczewskiego miała być Joanna Pacuła, 24-letnia wówczas aktorka, która w tamtym czasie rozpoczęła karierę w Teatrze Dramatycznym, z którym współpracował artysta. 

Jak opisywał aktor w książce "Ja, Fronczewski", życie dzielił między spędzanie czasu z rodziną i kochanką. Nie mógł pogodzić się z tym, co dzieje się w jego życiu - do tego stopnia, że zerwał się z jednego ze spektakli, zostawiając na lustrze w garderobie teatru napisane szminką "Przepraszam".

"Szczątki uczciwości nie pozwalały mi dłużej tkwić w tym gigantycznym oszustwie. Musiałem to powiedzieć, również po to, by egoistycznie sobie ulżyć. Zrzucić ten ciężar. Świadectwo życia z barków", opisywał Fronczewski.

Wyznał żonie całą prawdę. Ewa Fronczewska nie wiedziała, jak się zachować, a z jej oczu popłynęły łzy. Aktor zamierzał rozstać się z żoną, ostatecznie jednak ich związek przetrwał tę próbę.

Zobacz także: Wyciekły szokujące informacje o Piotrze Fronczewskim. Aktor był na celowniku SB. Znaleziono teczkę z jego nazwiskiem

"Gdzieś na tych gruzach coś zaczynało się między nami powoli odbudowywać. We mnie narastało miażdżące poczucie winy i świadomość ogromu krzywdy, jaką wyrządziłem żonie. Czułem się bezgranicznie żałosny i niewyobrażalnie wprost śmieszny. Na szczęście była przy mnie niezwykle mądra i dojrzała kobieta", opisywał, dodając: "Mając trzydzieści kilka lat, okazałem się gówniarzem".

Piotr i Ewa Fronczewscy wspólnie zawalczyli o miłość. Aktor po latach cieszy się, że mimo tego, do czego dopuścił się przed laty, udało mu się uratować małżeństwo.

Piotr Fronczewski: choroba

Jakiś czas temu w mediach pojawiły się informacje o pogarszającym się stanie zdrowia Piotra Fronczewskiego. Aktor zmaga się z problemami kardiologicznymi. W marcu 2022 roku Piotr Fronczewski miał uczestniczyć w zdjęciach do produkcji TVP "Leśniczówka", jednak, jak ustalił "Super Express", jego plany pokrzyżowała choroba. To nie pierwszy raz, gdy problemy zdrowotne Piotra Fronczewskiego dały mu się we znaki - przed kilkoma laty cierpiący na arytmię aktor zasłabł w kinie. Udał się wówczas do szpitala, gdzie dwukrotnie przeprowadzono zabieg ablacji, a następnie przeszedł także operację wszczepienia zastawki. 

- Bardzo chciałby wrócić do pracy, ale jest na to za słaby - mówiła nam w kwietniu 2022 roku osoba z jego otoczenia. Piotr Fronczewski pojawił się jednak na spotkaniu z dziennikarzami dotyczącym nowej "Akademii pana Kleksa", które odbyło się na koniec maja, i, jak ujawnili twórcy nowej produkcji, znajdzie się w jej obsadzie.

Najlepsze filmy Piotra Fronczewskiego
Sonda
Lubisz Piotra Fronczewskiego jako aktora?
Nasi Partnerzy polecają