ŻONA Zygmunta SOLORZA-ŻAKA ma ROMANS. Małgorzata Żak woli grajka od miliardera - ZDJĘCIA

2012-10-19 11:45

W rodzinie polskich miliarderów Zygmunta Solorza-Żaka (58 l.) i Małgorzaty Żak (52 l.) nie dzieje się ostatnio najlepiej. Małżonkowie są w trakcie trudnej sprawy rozwodowej, która nieprędko się zakończy. Na szczęście w tych ciężkich chwilach pani Małgorzata może liczyć na wsparcie przyjaciela. To znany muzyk klubowy Andrzej "e-moll" Kowalczyk (42 l.).

Któż w Polsce nie wie, kim jest Zygmunt Solorz-Żak? Według magazynu "Wprost" jego majątek to 8,5 miliardów zł. Na początku lat 90. założył pierwszą w Polsce legalną telewizję komercyjną - Polsat. W skład jego majątku wchodzą: Polkomtel, Sferia, Polisa Życie, Invest-Bank, Spartan Capital Holdings i wiele innych spółek.

Miliarder ma rezydencję w podwarszawskiej Starej Miłosnej, willę na południu Francji i wiele innych posiadłości w różnych zakątkach świata. Jest posiadaczem helikoptera Bell, a także małego odrzutowca Cessna CJ2, o jachcie nie wspominając. Nie ma tylko jednego - miłości.

Niełatwy ROZWÓD SOLORZA-ŻAKA

18 maja odbyła się pierwsza rozprawa rozwodowa. Mimo że miliarder liczył na szybki rozwód, łatwo go nie dostanie. - Będą świadkowie ze strony żony... To nie koniec... - mówił po ostatniej, październikowej wizycie w warszawskim sądzie. Tak kończy się 20-letnie małżeństwo z Małgorzatą, niegdyś pracownicą jednego z banków, dziś współwłaścicielką niewyobrażalnej fortuny.

ANDRZEJ KOWALCZYK - przyjaciel z gitarą

Jak twierdzą ich znajomi, pani Żak ostatnio bardzo o siebie dba. Często odwiedza salony piękności i sporo zeszczuplała. We wrześniu bawiła przez kilka dni na słonecznej greckiej wyspie Korfu. Towarzyszył jej tam najwyraźniej wypróbowany już przyjaciel.

To gitarzysta Andrzej Kowalczyk, w kręgach zwany "e-mollem". To typowy artysta klubowy i muzyk sesyjny. Komponuje, aranżuje i współpracuje z gwiazdami - od Pawła Kukiza (49 l.) po Oddział Zamknięty. Bierze po kilkaset złotych za występy i żyje raczej skromnie. Mało tego, angażuje się w akcje charytatywne. Słowem artysta o wielkim sercu. Tylko taki może zrozumieć kobietę, która przeżywa trudne chwile, gdy kończy się jej wieloletni związek... Taki przyjaciel to prawdziwy skarb!

ZYGMUNT SOLORZ-ŻAK - kim jest znany miliarder?

Zygmunt Solorz-Żak kiedyś nazywał się Zygmunt Krok i urodził się w Radomiu w rodzinie robotniczej. Jego ojciec sparaliżowany po ciężkiej chorobie nie był w stanie utrzymać sześcioosobowej rodziny. Matka pracowała przy rozładunku węgla.

Ma wykształcenie średnie techniczne. Swoje pierwsze pieniądze zarobił podobno pod cmentarzem, sprzedając znicze. Potem handlował lizakami przywożonymi z NRD. W 1983 r. ożenił się z Iloną Solorz, emigrantką ze Śląska, obywatelką ówczesnego RFN.

Przyjął nazwisko żony i zaczął handlować autami. W ten sposób w 1984 r. poznał swoją drugą żonę Małgorzatę Żak (52 l.), której sprzedał samochód.

W 1991 r. rozwiódł się, rok później poślubił Małgorzatę. Z pierwszego małżeństwa ma syna Tobiasa (32 l.), który pracuje u ojca. W drugim doczekał się syna Piotra i córki Aleksandry.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają