Taką kasę za jeden dzień zgarnia Piotr Adamczyk! Olbrychski może mu tylko zazdrościć

2021-01-19 7:25 md. xs
Adamczyk 8 razy droższy od Olbrychskiego
Autor: Akpa/Marek Kudelski Adamczyk 8 razy droższy od Olbrychskiego

Przyszła pora na zmianę króla polskiego kina. Do tej pory najbardziej znanym i rozpoznawalnym na świecie polskim aktorem był Daniel Olbrychski (75 l.). Jego pozycję ugruntował film „Salt”, gdzie zagrał u boku samej Angeliny Jolie (46 l.). Jednak gdy spojrzymy na ostatnie lata, okazuje się, że wyrósł mu groźny konkurent – Piotr Adamczyk (49 l.). Patrząc na stawki aktorów w produkcjach zagranicznych, nie można mieć wątpliwości. Filmowy papież zarabia już bowiem osiem razy więcej za jeden dzień zdjęciowy niż jego starszy kolega.

Mimo iż pandemia dała się we znaki przemysłowi filmowemu, powstają kolejne nowe produkcje. Jako że są głównie zagraniczne, szanse na angaż mają aktorzy władającymi biegle językami.

Olbrychski miał to szczęście, że został zatrudniony w filmie akcji „Egregor”. Polak zagrał jedną z głównych ról.

Według naszych informacji jego stawka to 10 tys. zł za jeden dzień zdjęciowy.

W tym samym czasie Piotr Adamczyk został zaangażowany do włoskiej komedii „Ser z gruszkami”. To kolejna jego produkcja w Italii, w której gra jedną z ważniejszych ról. Jego stawka jest imponująca. Aktor może bowiem liczyć na… 80 tys. zł dziennie. Mało tego, jeśli film się dobrze sprzeda, ma szansę na odpowiednie premie i dodatki od produkcji.

Niestety, pandemia zatrzymała zagraniczną karierę Tomasza Kota (44 l.). Po udanym starcie okazało się, że wstrzymano większość hollywoodzkich filmów, na które miał szansę. Miejmy nadzieję, że wkrótce pokaże się światu. Kto wie, jak ogromne mogą być jego stawki w przyszłości.

Wróżka przepowiada przyszłość! Co w 2021 roku spotka Zenona Martyniuka, Julię Wieniawę i Krzysztofa Krawczyka? | Gwiazdy bez maski
Najnowsze