Mikołaj Klimek nie żyje. Znasz go z kultowych filmów, które zawsze oglądasz

2020-07-13 10:40 doll
Mikołaj Klimek nie żyje
Autor: fot. Facebook/Dariusz Kosmowski Mikołaj Klimek nie żyje

Mikołaj Klimek nie żyje. Smutna wiadomość obiegła media społecznościowe, których użytkownicy wyrażają smutek po odejściu gwiazdora słynnych produkcji takich jak "Pokemony" czy "Kung Fu Panda". Mikołaj Klimek był lektorem oraz aktorem dubbingowym. Śmierć Klimka to olbrzymia strata dla polskiego dubbingu. Miał 48 lat.

Mikołaj Klimek nie żyje - tę wiadomość przekazał na Facebooku Dariusz Kosmowski, aktor dubbingowy i lektor, prywatnie bliski znajomy Klimka. "Jedni kojarzą go z roli narratora w Pokemonach, inni z bycia narratorem w Grach małżeńskich, jeszcze inniejsi z Mistrza Krokodyla w Kung Fu Pandzie albo Lorda Ozaia w serialu "Awatar: Legenda Aanga" - napisał Kosmowski.

Mikołaj Klimek urodził się w 1972 roku w Krakowie, gdzie skończył PWST i pracował w Starym Teatrze. Potem przeniósł się do Szczecina oraz Warszawy, jednak to nie teatralna scena przyniosła mu największą sławę. Mikołaj Klimek na przełomie lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych zaangażował się w dubbing. Pracował głosem przy setkach produkcji: gier, seriali i filmów. Jego najsłynniejsze role to narrator w kultowych "Pokemonach", wiele postaci w "SpongeBobie" czy bajce "My Little Pony".

Mikołaj Klimek grał także osobiście - pojawił się jako aktor epizodyczny między innymi w "13 Posterunku", "Złotopolskich" oraz... filmie o "Zenku".

Zmarli w zapomnieniu. Aktor "Rancza" i gwiazdorzy Barei. Niezapomniani

Informacja o śmierci Mikołaja Klimka dotarła już na fora fanów poszczególnych produkcji, którzy łączą się w bólu po stracie lubianego lektora. Mikołaj Klimek miał zaledwie 48 lat.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze