Artur Przygoda nie żyje. Był współzałożycielem zespołu Farba

2021-05-04 19:42 Wiktoria Policha
Nie żyje Artur Przygoda. Był współzałożycielem zespołu Farba
Autor: Facebook Tomek Konfi Konfederak Nie żyje Artur Przygoda. Był współzałożycielem zespołu Farba

Artur Przygoda nie żyje. Zmarł w wieku 56 lat. Był muzykiem związanym z trójmiejskim środowiskiem oraz współzałożycielem i pierwszym gitarzystą zespołu Farba. Największy hit grupy, który do dziś puszczany jest w wielu stacjach radiowych, to "Chcę tu zostać". Przyjaciele pożegnali swojego zmarłego kolegę słowami: "Nie byłoby Farby bez Ciebie, Artur. Byłeś od początku, a każdy dźwięk gitary na pierwszej i drugiej płycie Farby pochodził z Twojego serca".

Artur "Gazielec" Przygoda nie żyje. W sieci pojawiły się informacje o śmierci byłego muzyka z grupy Farba. Przekazał je przyjaciel artysty oraz obecni członkowie zespołu. "Z żalem zawiadamiam, że dziś rano odszedł mój wieloletni przyjaciel, muzyk od lat związany z trójmiejskim środowiskiem muzycznym Artur "Gazielec" Przygoda. Artur przewinął się przez wiele formacji, m.in. Canada, Totus Tuus czy Farba, z którym nagrał piosenkę "Chcę tu zostać". Spoczywaj w pokoju Gazielcze!!!" - napisał na Facebooku Tomek Konfi Konfederak. Również twórcy zespołu Farba pożegnali swojego kolegę z zespołu: "Trudno pisać, żal i łzy ściskają gardło. Nie byłoby Farby bez Ciebie Artur. Byłeś od początku i każdy dźwięk gitary na pierwszej i drugiej płycie Farby pochodził z Twojego serca. A było ono wielkie. Energia na scenie , którą dawałeś i pasja z jaką grałeś to coś czego nie doświadczyliśmy z żadnym innym gitarzystą. Byłeś prawdziwym rockendrollowcem z krwi i kości. Razem spędziliśmy setki godzin na próbach, zagraliśmy setki koncertów, razem snuliśmy marzenia o muzycznej karierze... przeżyliśmy z Tobą wiele przygód... i choć już jakiś czas temu nasze muzyczne drogi się rozeszły... to jednak skrycie mieliśmy nadzieję, że jeszcze nie raz kiedyś spotkamy się na scenie i że znowu zagrasz razem z nami."

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze