Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Znamy datę i miejsce pochówku artysty

2021-04-07 14:07 Magdalena Guss-Gasińska Monika Tumińska Wiktoria Policha
Krzysztof Krawczyk nie żyje. Artysta stworzył wielkie hity
Autor: WBF

Krzysztof Krawczyk zmarł w wielkanocny poniedziałek 5 kwietnia 2021 roku. Artysta wygrał w szpitalu walkę z koronawirusem. Dwa dni po opuszczeniu placówki jego stan dramatycznie się pogorszył. Krzysztof Krawczyk odszedł nagle, zamykając na zawsze pewien etap w historii polskiej muzyki. Gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb artysty? Mamy pierwsze informacje.

Krzysztof Krawczyk trafił do szpitala po tym, jak zachorował na Covid-19. Specjaliści pomogli muzykowi uporać się z chorobą. Przed świętami wielkiej nocy Krzysztof wrócił do swojego domu w Grotnikach. Zapewniał wtedy, że odzyskuje siły. Sprawy jednak potoczyły się inaczej niż wszyscy się spodziewali. W świąteczny poniedziałek media obiegła informacja o śmierci artysty.

Krzysztof Krawczyk - przyczyna śmierci artysty

O wszystkim poinformował przyjaciel i manager Krzysztofa Krawczyka: Od pewnego czasu miał problemy z sercem, a dokładnie migotanie przedsionków. Miał również problemy z płucami i oddychaniem – tłumaczył w rozmowie z "Super Expressem" menadżer artysty, Andrzej Kosmala. Powodem śmierci artysty nie był więc koronawirus, a choroby współistniejące. Więcej o dramatycznym odejściu artysty przeczytacie tutaj: Żona ratowała Krzysztofa Krawczyka. Znamy przyczynę śmierci. Wstrząsające szczegóły

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka - kiedy i gdzie odbędą się uroczystości pogrzebowe artysty?

Wiadomo już, że za kilka dni odbędzie się pogrzeb artysty. Z informacji wynika, że ceremonia odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 kwietnia: - Msza św. odbędzie się o godz. 12 w archikatedrze w Łodzi. O godz. 15 zaplanowano pogrzeb artysty na cmentarzu w Grotnikach. Uroczystość będzie miała charakter państwowy - informuje proboszcz Parafii Poczęcia NMP w Grotnikach, o. Bernard Briks.

Pogrzeb prawdopodobnie będzie miał charakter państwowy: - Zgłosiło się do nas Ministerstwo Kultury i Sztuki z pytaniem czy rodzina życzy sobie, by pogrzeb był państwowy. Krzysztofowi należy się pogrzeb z honorami. Jesteśmy w trakcie załatwiania wszystkich formalności. Jak wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, to poinformujemy o tym. Na pewno msza będzie transmitowana przez Telewizję Polską - powiedział  "Super Expressowi" menedżer i przyjaciel Krawczyka, Andrzej Kosmala.

ZOBACZ: Testament Krzysztofa Krawczyka. Spisał go 10 lat temu. Jak wielki artysta podzielił swój majątek?

Krzysztof Krawczyk nie żyje

Krzysztof Krawczyk mieszkał w Grotnikach

Uroczystości pogrzebowe będą miały miejsce w Grotnikach w województwie łódzkim. Mimo, że Krawczyk urodził się w Katowicach, później mieszkał w Poznaniu, a na końcu przeprowadził się do Łodzi. To właśnie w Grotnikach, niedaleko miejscowości w środkowej Polsce mieszkał i żył z ukochaną żoną Ewą Krawczyk. Uwielbiał swoją okolicę i dom. Żył w prawdziwych luksusach, na które nie było go stać. Jak wyznał w jednym z wywiadów z zapłatą za posiadłość ociągał się, bo był bez grosza.

W końcu podjął ważną decyzję: - W końcu pojechaliśmy. I zauroczyliśmy się. Głównie kominkiem i brzozowym laskiem, na który dziś patrzę, wychodząc na taras przy naszej sypialni. Okazało się, że właściciel domu bardzo lubił moje piosenki i bardzo się ucieszył, że chcę w Grotnikach zamieszkać - mówił Krawczyk przed laty. Jego posiadłość możecie zobaczyć tutaj: Jak mieszkał Krzysztof Krawczyk? Nie miał pieniędzy na takie luksusy. Pomógł mu wielbiciel jego piosenek [GALERIA]

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze