Prezydent czyta naszą gazetę

Andrzej Duda w USA czyta amerykańskie wydanie "Super Expressu". Wiemy na czym zawiesił oko! [ZDJĘCIA]

2024-04-17 18:05

Przebywający z wizytą w USA prezydent Andrzej Duda (52 l.) wieczorem spotka się z byłym prezydentem Donaldem Trumpem (78 l.) – kandydatem w jesiennych wyborach prezydenckich. Agencja Reuters zapowiedziała, że politycy mają zjeść kolację w wieżowcu Trump Tower na Manhattanie. Co ciekawe, w USA prezydent zagłębił się w lekturę amerykańskiego wydania "Super Expressu".

Spotkanie Andrzeja Dudy z byłym i być może przyszłym prezydentem Stanów Zjednoczonych nie było pewne do ostatniej chwili. Jego szczegóły poznaliśmy dopiero w środę. Andrzej Duda jeszcze przed wylotem do USA zapowiedział, że spotka się z Trumpem towarzysko. Premier Donald Tusk (67 l.) komentując doniesienia o spotkaniu Dudy i Trumpa oznajmił, że oczekuje, iż prezydent bardzo twardo poruszy kwestię jednoznacznego opowiedzenia się po stronie świata zachodniego, demokracji i Europy w konflikcie ukraińsko-rosyjskim.

CZYTAJ: Andrzej Duda w USA spotka się z Donaldem Trumpem? Jest komentarz z administracji Joe Bidena!

Z kolei Paweł Zalewski (60 l.), wiceszef MON uznał, że spotkanie Andrzeja Dudy z amerykańskim politykiem to dobry pomysł, „abyśmy  byli zabezpieczeni na każdym kierunku". Zalewski wspomniał w RMF FM, że niedawno polski prezydent spotkał się z Joe Bidenem podczas oficjalnej wizyty wraz z premierem Donaldem Tuskiem w Waszyngtonie z okazji 25-lecia Polski w NATO. Dlatego, jego zdaniem, prywatne spotkanie Andrzeja Dudy z politycznym rywalem urzędującego amerykańskiego prezydenta nie powinno negatywnie wpływać na stosunki polsko-amerykańskie.

Robocza wizyta prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser–Dudy (52 l.) za Oceanem potrwa do wtorku. Po pobycie w Nowym Jorku, para prezydencka wyleci do Kanady.

NIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ Z ANDRZEJEM DUDĄ

Sonda
Dobrze, że Andrzej Duda spotkał się z Donaldem Trumpem w USA?
Tak wożą Andrzeja Dudę w USA

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki