Antoni Macierewicz

i

Autor: Andrzej Lange/Super Express Antoni Macierewicz

MAŁO KTO O TYM WIE

Antoni Macierewicz. Kim jest z wykształcenia? Padniesz, jak się dowiesz czego się uczył

2022-09-23 12:02

Antoniego Macierewicza znamy od lat. Polityk w dawnych latach był jednym ze współzałożycieli KOR, a ostatnie lata to czas jego pracy jako szef MON i poseł. Macierewicz to też jedna z osób najbardziej interesujących się katastrofą smoleńską. Właśnie 23 września Macierewicz zostanie uhonorowany przez Andrzeja Dudę Orderem Orła Białego. To dobra okazja, by przypomnieć, kim jest z wykształcenia Macierewicz. Wiele osób może zaskoczyć ta wiadomość.

Antoni Macierewicz z Orderem Orła Białego

Każdy zna Antoniego Macierewicza jako byłego Ministra Obrony Narodowej i posła. Macierewicz urodził się 3 sierpnia 1948 roku. Jest to w końcu jeden z najbardziej znanych polityków związanych z obozem władzy, Prawem i Sprawiedliwością. Macierewicz kojarzy się również z pracą na rzecz rozwiązania przyczyny katastrofy smoleńskiej. Polityk był przecież szefem zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy rządowego samolotu Tu-154 w Smoleńsku, a także przewodniczącym Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego pod Smoleńskiem. Wiadomo, że przed laty, jako młodzieniec, działał w opozycji antykomunistycznej, był współzałożycielem Komitetu Obrony Robotników, za swoją działalność  23 września prezydent Duda wręczy mu Order Orła Białego. Antoni Macierewicz kojarzy się więc z twardą polityką. Wielu może więc być zaskoczonych tym, jakie ma wykształcenie i czym zajmował się naukowo.

KLIKNIJ: Duda uhonoruje Macierewicza Orderem Orła Białego. Wiadomość jako pierwszy podał poseł PO! Mamy komentarz

Kontrowersyjny występ kabaretu Neo-Nówka. Jest afera! Poseł PO komentuje

Wykształcenie Antoniego Macierewicz

Kiedyś w "Milionerach" padło pytanie dotyczące wykształcenia Macierewicza? Hubert Urbański zadał uczestnikowi teleturnieju pytanie, które brzmiało: - Kto z racji wykształcenia poznał urzędowy język imperium inkaskiego, czyli język Indian Keczua? Do wyboru były cztery odpowiedzi: Antoni Macierewicz, Paweł Kukiz, Ewa Kopacz, Robert Biedroń. Na pierwszy rzut oka pytanie wydaje się bardzo zaskakujące i ciężko wskazać, która z osób mogłaby poszczycić się znajomością dawnego języka. Tymczasem okazuje się, że chodzi o Antoniego Macierewicz. Zaskoczeni? No właśnie.  Antoni Macierewicz z wykształcenia jest historykiem. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim. Bardzo zainteresował się Ameryką Łacińską, wykładał historię Ameryki Łacińskiej na UW i był doktorantem w Pracowni Dziejów Ameryki Łacińskiej i Afryki Instytutu Historii PAN w Warszawie. To wszystko sprawiło, że nauczył się w pewnym stopniu języka Indian Keczua.

 W GALERII NIŻEJ ZOBACZYSZ, JAK PRZEZ LATA ZMIENIAŁ SIĘ ANTONI MACIEREWICZ

Niezwykłe wspomnienia Macierewicza

W książce "Macierewicz, człowiek od zadań niemożliwych" wspominał, że jego związek z problematyką Ameryki Łacińskiej zaczął się, gdy szukał tematu magisterki. Chciał podjąć zagadnienie najnowszej historii Polski i świcie pod komunistycznym wpływem, ale musiał to zrobić pośrednio. Stąd wpadł na pomysł zainteresowania Państwem Inków: - Miało być ono modelowym państwem przedprzemysłowym realizującym społeczeństwo komunistyczne, postanowiłem sprawdzić, jak to było naprawdę.