Mamy zdjęcia

Była posłanka PiS z córką w restauracji. Całuje psa

2022-08-14 19:53

Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości Dorota Arciszewska-Mielewczyk (54 l.) udała się w weekend z córką Zofią do restauracji. Towarzyszył im także pies, któremu między spożywanymi posiłkami Arciszewska dawała buziaki.

Dorota Arciszewska całuje psa w restauracji

Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości Dorota Arciszewska została w weekend zauważona podczas spotkania ze swoją córką. Udały się na spacer, po czym zatrzymały się w jednej z restauracji. Towarzyszył im pies. Obie panie zamówiły posiłki i czas umilała im rozmowa. W pewnym momencie prezes Polskich Linii Oceanicznych wzięła na kolana psa i zaczęła dawać mu buziaki. 

Express Biedrzyckiej: Gen. Waldemar Skrzypczak: Rosjanie są w kryzysie. To nie przerwa operacyjna

Kim jest posłanka Dorota Arciszewska?

Dorota Arciszewska to była posłanka partii Prawo i Sprawiedliwość. W 1997 r. zdobyła poselski mandat kandydując z listy AWS, a w roku 2000 przystąpiła do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. W 2004 r. ponownie wybrano ją do Sejmu, jednak co ciekawe z listy Platformy Obywatelskiej. W tym samym roku przystąpiła do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. W 2005 r. zdobyła mandat seniora, po czym zdobyła go kolejny raz dwa lata później. W roku 2011 powróciła do Sejmu na dwie kadencje, a w 2019 r. postanowiła kandydować do Senatu, jednak tym razem bez powodzenia. W 2019 r. została prezesem zarządu Polskich Linii Oceanicznych.

Jej ojciec, Eugeniusz Arciszewski (+56 l.), był kapitanem żeglugi wielkiej, zginął 8 lutego 1997 w katastrofie morskiej statku „Leros Strength” w pobliżu wód terytorialnych Norwegii. Z kolei mąż, Krzysztof Mielewczyk był jednym z najbogatszych przedsiębiorców w województwie pomorskim, prowadzącym firmę Polskie Pierze i Puch, zajmującą się produkcją pierza i puchu. 13 września 2013 zginął w katastrofie śmigłowca Robinson R44 w okolicach miejscowości Stara Kiszewa. Dorota Arciszewska ma jeszcze syna Eugeniusza.

Sonda
Czy uważasz, że PiS powinno rządzić trzecią kadencję?