Kalinowski, Manowska

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express, AKPA Kalinowski, Manowska

Program Marty Manowskiej

Dzieci polityków w "Rolnik szuka żony"? Jasna odpowiedź posłów PSL

2023-03-01 14:47

"Rolnik szuka żony" to wielki hit TVP. Już niebawem ruszy 10. edycja programu prowadzonego przez Martę Manowską, Zapytaliśmy znanych polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy mają gospodarstwa rolne, czy mieliby coś przeciwko, gdyby ich dzieci wzięły udział w tego rodzaju show. Zobaczcie, jak na taki pomysł zareagowali Marek Sawicki i Jarosław Kalinowski.

Jarosław Kalinowski (61 l.) to europoseł Koalicji Europejskiej i były minister rolnictwa. Absolwent zootechniki w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, posiada gospodarstwo o powierzchni ponad 18 hektarów, które w oświadczeniu majątkowym wycenił na 1, 260 mln złotych. Prywatnie z żoną Aleksandrą ma piątkę dzieci: synów Bartosza, Kacpra i Marcina oraz córki Danutę i Ewę. Okazuje się, że to jeden z synów polityka PSL przejął prowadzenie gospodarstwa. Ma żonę, więc nie musi rozważać brania udziału w show TVP.

- Syn pana posła, który przejął prowadzenie rodzinnego gospodarstwa Kalinowskich, od kilkunastu lat jest szczęśliwym mężem i ojcem, także raczej nie będzie zainteresowany udziałem w programie "Rolnik szuka żony" - odpisała nam Natalia Dobrowolska, asystentka Jarosława Kalinowskiego.

Wioleta z "Rolnik szuka żony" wyszła za mąż! Jej ukochany to polityk

Podobnie ma się z dziećmi Marka Sawickiego (65 l.) z PSL, absolwenta Wydziału Rolniczego Wyższej Szkoły Rolniczo-Pedagogicznej w Siedlcach. Były minister rolnictwa jest ojcem Przemysława, który został weterynarzem oraz córek: Katarzyny (39 l.), która kilka lat temu organizowała konferencje o probiotykach stosowanych w rolnictwie oraz Urszuli, która jest urzędniczką, a jej mąż Wojciech pracował w Biurze Ochrony Rządu. Marek Sawicki w swoim oświadczeniu majątkowym zadeklarował gospodarstwo o powierzchni 4 hektarów o wartości 400 tys. złotych.

- Moje dzieci są już w szczęśliwych związkach małżeńskich, w których mam dziesięcioro wspaniałych wnucząt, więc w żaden sposób nie pasują do oferty. Szczęśliwie wszystkie jak na razie mieszkają na wsi, ale tego typu promocją nie byłyby zainteresowane, gdyż ojciec polityk w zupełności im wystarcza - odpowiedział nam z kolei Marek Sawicki.

Pytanie o dzieci w "Rolnik szuka żony" wysłaliśmy także do Jana Krzysztofa Ardanowskiego (62 l.), byłego ministra rolnictwa w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Dalej czekamy na odpowiedź.

Marek Sawicki: "Premier rozwiązał problem, który sam stworzył" [Express Biedrzyckiej]