Hałas, Fabisiak

i

Autor: East News Hałas, Fabisiak

Głosowanie uchwały o JPII

Posłanka PiS nie była obecna na głosowaniu. Polityk PO się wyłamała

2023-03-10 9:12

Jak głosowali posłowie w sprawie uchwały w obronie dobrego imienia św. papieża Jana Pawła II? Sejm postanowił odpowiedzieć na dokument TVN24 "Franciszkańska 3" z cyklu "Bielmo", gdzie przekonywano, że kard. Karol Wojtyła tuszował aferę pedofilską w archidiecezji krakowskiej. Za przyjęciem uchwały było 271 posłów, przeciw 43, wstrzymało się 4, a nie głosowało 142.

Wśród posłów, którzy nie głosowali był niemal cały klub Koalicji Obywatelskiej. Jedyną posłanką która zagłosowała była Joanna Fabisiak. Parlamentarzystka zagłosowała za przyjęciem uchwały broniącej Jana Pawła II. 125 jej kolegów nie oddało głosu. Za przyjęciem uchwały było także 227 z 228 posłów klubu Prawo i Sprawiedliwość. Jedyną osobą, która nie głosowała ze Zjednoczonej Prawicy była posłanka Teresa Hałas, była przewodnicząca NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”.  Polityk skontaktowała się z nami w tej sprawie. Nieobecność Hałas jest usprawiedliwiona. Nie było jej na posiedzeniu Sejmu z uwagi na ważne sprawy rodzinne.

Bunt w PiS! Posłanka Teresa Hałas stawia się Kaczyńskiemu. Co tam się wyrabia?!

Przeciw uchwale o bronieniu dobrego imienia Jana Pawła II byli natomiast Tomasz Zimoch z Polska 2050, Joanna Senyszyn (Koło Parlamentarne Lewicy Demokratycznej), dwóch posłów Wolnościowców - Artur Dziambor i Jakub Kulesza oraz 39 z 44 posłów Lewicy. Wstrzymali się Dobromir Sośnierz z Wolnościowców oraz trzech posłów niezrzeszonych: Galla Ryszard (mniejszość niemiecka) oraz Michał Wypij i Paweł Szramka. Nie głosowali m.in. Jacek Protasiewicz z Koalicji Polskiej, Konrad Berkowicz i Janusz Korwin-Mikke z Konfederacji, pozostali posłowie Polska 2050, Robert Kwiatkowski i Andrzej Rozenek (LD) i Hanna Gill-Piątek.

Kwaśniewski o uchwale broniącej Jana Pawła II: To nieporozumienie. Jak zareagował Andrzej Duda?

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Jan Paweł II musiał wiedzieć o pedofilii, ale był bezsilny [Super Raport]