LGBT

i

Autor: Shutterstock LGBT

Nieformalne grupy

Homoseksualizm w Kościele. Polski zakonnik odpalił bombę o księżach LGBT!

2023-01-26 12:04

O tym jak liczna jest społeczność LGBT w Kościele katolickim, narosło wiele plotek i mitów. Nikt nie jest w stanie policzyć, ilu gejów jest księżmi. Na pewno jednak grupa jest dość liczna. O homoseksualizmie w Kościele pisał zmarły niedawno papież Benedykt XVI. W opublikowanych po śmierci tekstach wspominał o "nieformalnych grupach księży homoseksualistów". Do sprawy odniósł się polski zakonnik - dominikanin ojciec Paweł Gużyński.

LGBT w Kościele

Po śmierci Benedykta XVI ujawniono jego tajne pamiętniki. Papież pisał m.in. o "klubach homoseksualnych" w seminariach. - Ten tom, który zawiera teksty napisane przeze mnie w klasztorze Mater Ecclesiae, ma zostać opublikowany po mojej śmierci. Ja za życia nie chcę nic więcej publikować. Furia przeciwnych mi kręgów w Niemczech jest tak silna, że pojawienie się każdego mojego słowa natychmiast wywołuje słowny atak z ich strony. Chcę oszczędzić tego sobie samemu i chrześcijaństwu - tak Benedykt XVI tłumaczył to, że teksty mają ujrzeć światło dzienne po jego śmierci. To, że w Kościele jest sporo osób LGBT - mimo że wielu duchownych atakuje osoby nieheteroseksualne - jest tajemnicą poliszynela. O księżach gejach w rozmowie z wp.pl mówił zakonnik ojciec Paweł Gużyński

Polski zakonnik interweniował w sprawie grup księży homoseksualistów

Zdaniem dominikanina to, o czym pisał Benedykt XVI, "zwykli księża spotykają na co dzień". - Ja widywałem, spotykałem nieformalne grupy księży homoseksualistów i to jest spory problem dla kościoła - podkreślił ojciec Gużyński. - Wszyscy księża spotykają w życiu to, o czym napisał Ratzinger -- poszedł jeszcze dalej polski zakonnik i zdradził, że interweniował "w sprawie grup księży homoseksualistów powiązanych w różny sposób". - Dzięki Bogu, Watykan nie zablokował tej publikacji, bo w pewien sposób jest ona na rękę papieżowi Franciszkowi. On wie, jak duży wpływ na funkcjonowanie niektórych kościelnych instytucji mają te grupy - zaznaczył Paweł Gużyński.

Był księdzem, jest gejem, ma chłopaka, należy do partii i walczy z PiS! Co się stało z Łukaszem Kachnowiczem?

W naszej galerii prezentujemy polski polityków, którzy dokonali coming outu

Sonda
Czy osoby LGBT są w Polsce dyskryminowane?
Krzysztof Śmiszek: Zapraszam Kaczyńskiego do klubu LGBT

Jak polscy geje radzą sobie z homofobią? Gdzie czują się najbezpieczniej i jak szukają miłości?

Posłuchaj rozmowy z seksuologiem!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają