Janusz Kowalski

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express

Tak bronił Czarnka

Janusz Kowalski poderwał z ław sejmowych cały PiS. Wszyscy klaskali Czarnkowi [WIDEO]

2023-02-09 7:36

Poseł Janusz Kowalski złożył wniosek formalny, żeby bić brawo Przemysławowi Czarnkowi. I PiS wstaje i bije. Jeden z najbardziej żenujących momentów, jakie widziałem w Sejmie - napisał na Twitterze poseł Lewicy, Maciej Gdula. Polityk Solidarnej Polski broniąc ministra edukacji i nauki nakazał posłom wstać i wyrazić poparcie i aplauz dla poczynań Przemysława Czarnka. Zobaczcie, jak to wyglądało.

Janusz Kowalski show. Kazał bić brawo w obronie ministra Czarnka. Posłowie PiS wstali z ław sejmowych

- Szanowni panowie, pokażmy teraz, wstańmy, jak jesteśmy dumni z naszych ministrów, a wy? Brawo, brawo minister Czarnek, brawo minister Czarnek! Wstajemy! Brawo! Nigdy nie dojdziecie do władzy, krzyczcie sobie, brawo! Rozliczymy was, rozliczymy Trzaskowskiego. I co się Nitras śmiejesz? Śmiej się, brawo! Brawo minister Czarnek, śmiejcie się - krzyczał z mównicy sejmowej Janusz Kowalski, najwyraźniej zapominając o koleżankach posłankach.

Na jego apel "wstajemy", z ław sejmowych podniosła się cała prawica i ławy rządowe. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zaczęli bić brawo, część z nich się także śmiała. Posłowie opozycji próbowali byli całą sytuacją zażenowani. Swój wyraz wyraził wspomniany wcześniej Maciej Gdula, czy Witold Zembaczyński. - Marszałek Elżbieta Witek karmiąc się patologiczną furią Janusza polskiej polityki, kolejny raz odmówiła mi prawa do wyrażenia zdania przeciwnego - napisał poseł Nowoczesnej.

Janusz Kowalski chciał odgryźć się dziennikarce. Jej riposta jest powalająca!

Sonda
Co sądzisz o Januszu Kowalskim?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany