Jarosław Kaczyński

i

Autor: Piotr Grzybowski/Super Express Jarosław Kaczyński

Piękny gest

Jarosław Kaczyński z prywatnych pieniędzy wpłacił 100 000 zł na pomoc Ukrainie

2023-02-02 9:44

Jak ustalił „Super Express”, prezes PiS Jarosław Kaczyński (74 l.) wpłacił w sumie już 100 tys zł na pomoc Ukrainie. - Prezes Jarosław Kaczyński od początku rosyjskiej napastniczej wojny wspierał Ukrainę – mówi nam Michał Moskal (28 l.), dyrektor gabinetu i jeden z najbliższych współpracowników prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński dał 50 tys. na uchodźców z Ukrainy

Jak się dowiedzieliśmy, Jarosław Kaczyński już dwa miesiące po rozpoczęciu rosyjskiej agresji na Ukrainę postanowił pomóc uciekającym przed wojną i wpłacił 50 tys. zł na fundację „Terra Humana”. Darowizna dotyczyła pomocy uchodźcom z Ukrainy. Dotarliśmy do podziękowań tej fundacji dla prezesa PiS. „Zarząd fundacji „Terra Humana” potwierdza oraz składa serdeczne podziękowanie za przekazaną darowiznę w wysokości 50.000 zł przeznaczoną na pomoc uchodźcom z Ukrainy, w szczególności na sfinansowanie kosztów zakwaterowania (wynajmu mieszkania) dla rodzin uchodźców z Ukrainy” – napisała w podziękowaniach dla Jarosława Kaczyńskiego Fundacja „Terra Humana”. O sprawę zapytaliśmy dyrektora gabinetu prezesa PiS Michała Moskala. - Prezes Jarosław Kaczyński od początku rosyjskiej napastniczej wojny wspierał Ukrainę zarówno pełniąc obowiązki w rządzie, gdzie zajmował się bezpieczeństwem, jak i prywatnie przekazując własne pieniądze na wsparcie uciekających przed rosyjskim okrucieństwem – mówi nam jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego.

Spór Jarosław Kaczyński - Radosław Sikorski. Prezes PiS zapłacił 50 tys.

Przypomnijmy, że prezes PiS kilka dni temu przekazał kolejne 50 tys. zł na fundusz wsparcia Sił Zbrojnych Ukrainy, zamykając tym samym spór z europosłem PO Radosławem Sikorskim (60 l.). – Czynię to z satysfakcją – przekazał pełnomocnik Kaczyńskiego w rozmowie z PAP. - Ukraina walczy o swoją niepodległość i wolność, ale również o nasze bezpieczeństwo. Wspieramy ją i będziemy wspierać – dodał. Przypomnijmy, że sprawa dotyczyła 708 tys. zł, które według wyroku sądowego Jarosław Kaczyński miał przekazać na pokrycie kosztów opublikowania przeprosin w serwisie Onet za nazwanie działań Radosława Sikorskiego „zdradą dyplomatyczną”. Europoseł PO jednak zaproponował, by Kaczyński wpłacił do stycznia br. kwotę 50 tys. zł, a w zamian przestanie się domagać przeprosin.

W naszej galerii prezentujemy zdjęcia z mszy za Jadwigę Kaczyńską, matkę prezesa PiS. W kościele pojawiło się wielu ważnych polityków

Kaczyński wpłata

i

Autor: archiwum prywatne
Sonda
Wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2023 roku?
Express Biedrzyckiej - gen. Waldemar SKRZYPCZAK

Przez rządy PiS nasze dzieci umrą z głodu? A może to Tusk "wyśle nas na żebry"?

Posłuchaj, co mówią ZWYKLI LUDZIE! Mocne słowa na polskich ulicach...

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany