Aleksander Kwaśniewski i Jolanta Kwaśniewska 2002

i

Autor: ADAM JAGIELAK / SUPER EXPRESS

Pilna wiadomość do męża

Jolanta Kwaśniewska zaskoczyła. "Zerwałam Olka z łóżka"

2024-03-02 10:30

Jolanta Kwaśniewska do dziś budzi wielką sympatię Polaków. W czasach prezydentury swego męża, towarzyszyła mu podczas kampanii wyborczych, przy okazji podróży, zarówno w kraju jak i zagranicą. Udzielała też wywiadów, a jeden z nich do dziś może budzić wielkie zaskoczenie. Zapraszamy na kolejny tekst z cyklu "Retro Express".

Jolanta Kwaśniewska po dziś dzień budzi wielką sympatię i miłe uczucia u Polaków. W każdym rankingu pierwszych dam znajduje się na pierwszym miejscu i uchodzi za wzór elegancji i mody. Tak było również w czasach prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego, kiedy jako pierwsza dama towarzyszyła swemu mężowi pod oficjalnych wizyt, bardzo często udzielała również wywiadów w prasie i telewizji. Jeden z nich na trwale zapisał się w historii. Jolanta Kwaśniewska przyznała bowiem, że podarowała swemu mężowi karmnik na rocznicę ślubu, a potem obserwowała jak Aleksander Kwaśniewski go zbił i powiesił przy oknie. - Widziałam, że z napięciem obserwował, czy będą do niego przylatywać ptaki. Przez pierwsze dni nie było ani jednego. Kiedyś wstałam nad ranem. Patrzę - są: sikorki, wróble, wrony. Zerwałam Olka z łóżka. - Spójrz, jesteś prezydentem wszystkich ptaków - powiedziała Jolanta Kwaśniewska.

Aleksander Kwaśniewski był prezydentem w latach 1995-2005. W pierwszych wyborach wygrał w drugiej turze z Lechem Wałęsą, zaś w 2000 roku Kwaśniewski wygrał już w pierwszej turze. 

"Retro Express" to cykl tekstów poświęcony ważnym wystąpieniom, archiwalnym wywiadom, ciekawostkom o Wojciechu Jaruzelskim, Lechu Wałęsie, Aleksandrze Kwaśniewskim, Lechu Kaczyńskim oraz o Bronisławie Komorowskim. Szukajcie na stronie internetowej "Super Expressu".

Źródło: Jolanta Kwaśniewska. Polka idolka. WYDAWNICTWO QLCO, 2004 r.

W NASZEJ GALERII MOŻESZ ZOBACZYĆ, JAK ZMIENIAŁA SIĘ JOLANTA KWAŚNIEWSKA

Aleksandra Kwaśniewska ucieka sprzed kamery na myśl o rozmowie na temat wywiadu z Hakielem
Sonda
Czy Jolanta Kwaśniewska powinna startować w wyborach prezydenckich?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany