Kabaret Neo-Nówka swoim skeczem uderzył w PiS. Poseł PO komentuje

i

Autor: SE/Screen You Tube Neo-Nówka

Szok

Kabaret Neo-Nówka swoim skeczem uderzył w PiS. Poseł PO komentuje

2022-08-02 13:15

Kiedy kabaret Neo-Nówka przygotowywał skecz „Wigilia 2022” nie mogli spodziewać się aż tak wielkich emocji, jakie pojawiły się po jego emisji na antenie Polsatu. Jak się okazało, wiele osób uważa, że słowa uderzające w PiS są jak najbardziej adekwatne. O zdanie spytaliśmy posła PO Marcina Kierwińskiego.

Kontrowersyjne skecz kabaretu Neo-Nówka - o co chodzi?

Kabaret Neo-Nówka wymyślił skecz, w którym aktorzy odgrywają postacie ojca i syna, którzy spotykają się przy okazji Bożego Narodzenia. Gdy senior zasiada przed telewizorem, oznajmiając, że o 19:30 czas na jedyne dobre wiadomości, jego latorośl bardzo się denerwuje i zaczyna w dobitnych słowach wyliczać, co złego zrobiła obecna władza w ostatnim czasie.

- Żyjesz w kokonie informacyjnym. Nie docierają do ciebie żadne zewnętrzne treści. Jesteś ukierunkowany tylko na jedno. Jesteś taki pożyteczny idiota, oni cie tak w ciula robią, a ty się po prostu dajesz. Oni się bawią, kasę wywalają na lewo. 70 mln wywalili na wybory kopertowe, 2 mld na tępą propagandę w TVP, do tego Ostrołęka, CPK, Turów i inne przewałki. Wiesz ile za te miliony można by dzieci wyleczyć? A my jak te łosie zbieramy na aukcjach charytatywnych, a rząd ma to wszystko w d****. Później siedzą takie leszcze, jak ty, a oni się za nasze bawią. (...) Ty cały czas masz jakiś wrogów. Co dzień boisz się jakiegoś wroga, to Niemcy, to Francuzi, to Żydzi, to Norwegowie, to nauczyciele, kobiety, LGBT. Najbardziej to się boisz gejów. A nic ci nie przeszkadza, że rząd cie r**** codziennie – słyszymy.

Rzecznik PiS o skeczu kabaretu Neo-Nówka

Oberwało się także wyborcom PiS-u, reprezentowanym przez jednego z aktorów. Ma trudności z wypowiadaniem co trudniejszych słów, nie potrafi podać żadnych konkretnych argumentów, dla których popiera PiS i wierzy we wszystkie zapewnienia, jakie można usłyszeć z ust polityków. Najbardziej kontrowersyjny okazał się przytoczony powyżej cytat. Rzecznik PiS Radosław Fogiel nie szczędził słów krytyki pod adresem kabaretu Neo-Nówka.

Sprawdź: Siemoniak rozgryzł Kaczyńskiego? „PiS zobaczyło, że jest oderwany od rzeczywistości”

- Trochę nie wierzyłem, że opozycja robi inbę o kabaret, który jedyne czym zasłynął, to bezbectwo tak wielkie, że zbanowali pół Twittera. Ale już rozumiem to zaangażowanie, przecież ten "skecz" to dosłowny zapis wystąpienia każdego polityka PO w mediach – napisał na Twitterze.

Marcin Kierwiński komentuje skecz Neo-Nówki

O zdanie zapytaliśmy posła PO Marcina Kierwińskiego, który z kolei na swoim profilu na Twiiterze napisał „Władza, która walczy z kabaretem, jest nie tylko śmieszna, ale i skończona…”.

- Ten skecz mówi o tym, co najbardziej denerwuje ludzi we władzy PiS - marnowanie pieniędzy, toporna propaganda rządu, afery, wszechwładne rozpasanie władzy. Reakcja niektórych polityków PiS pokazuje, jak bardzo ten skecz jest celny – powiedział nam.

Sonda
Co sądzisz o skeczku "Wigilia 2022" kabaretu Neo-Nówka?
Kontrowersyjny występ kabaretu Neo-Nówka. Jest afera! Poseł PO komentuje
Nasi Partnerzy polecają