Twórcy Vogule Poland otrzymali od Kingi Dudy nietypową wiadomość?

i

Autor: Shutterstock, East News, Sebastian Wielechowski/Super Express Twórcy Vogule Poland otrzymali od Kingi Dudy nietypową wiadomość?

OSTRA ODPOWIEDŹ!

Kinga Duda prowadziła tajny projekt związany z LGBT? Internetowi twórcy ujawnili od niej wiadomość

2022-08-18 10:20

Córka prezydenta Kinga Duda zwróciła się do internetowych twórców z nietypową prośbą. Okazuje się, że pewien czas temu początkująca prawniczka przeprowadzała research dotyczący szeroko pojętej sytuacji osób nieheteronormatywnych w naszym kraju i tolerancji względem nich. Duda napisała w tej sprawie do znanego serwisu Vogule Poland. W odpowiedzi córka prezydenta otrzymała "piątkę dla Kingi Dudy".

Vogule Poland to satyryczne medium tworzone przez Patryka Chilewicza i Adama “Madam” Mączewskiego. Influencerzy prowadzą pod tą nazwą m.in. bloga, kanał na YouTubie i instagramowy profil, poruszając tematy związane z popkulturą, światem celebrytów i lifestylem. Wokół rozpoczętego w 2012 roku projektu przez lata zgromadziło się wielu wiernych fanów. Na Facebooku profil śledzi ponad 440 tys. osób, na Instagramie ok. 400 tys., a filmy na YouTubie łącznie zebrały 85 255 612 wyświetleń. 

Teraz Patryk i Madam z okazji 10-lecia Vogule Poland  wydali książkę pt. “Kuriozum”. Opowiadają w niej o swoich początkach, a także odsłonili nieco kulisy celebryckiego świata. Co prawda książkę będzie można przeczytać dopiero w drugiej połowie września, jednak w sieci już pojawił się pewien szokujący fragment. 

Protest osób LGBT w Krakowie: "Andrzej Duda to obłuda"

Zaskakujący projekt Kingi Dudy. Przejmuje się sytuacją osób LGBT+?

Patryk i Madam zdradzili w swojej książce, że w połowie września 2020 roku, czyli już po wyborach prezydenckich, skontaktowała się z nimi Kinga Duda. Córka prezydenta napisała do Vogule Poland na Instagramie w sprawie projektu dot. szeroko pojętej sytuacji osób nieheteronormatywnych i tolerancji

“W ramach tego researchu rozmawiam z różnymi ludźmi, pytając o ich własne doświadczenia, oczekiwania, pogląd na sprawy i pomysły na to, jak można poprawić sytuację. Biorąc pod uwagę, że funkcjonujecie w przestrzeni publicznej, zarówno jako para, jak i osoby o własnym stylu, wasze spostrzeżenia byłyby dla mnie bardzo cenne” - tłumaczyła Duda

Początkująca prawniczka podkreśliła, że “co do zasady” zarówno rozmowy, jak i badanie “prowadzi anonimowo i w momencie przedstawienia projektu nie będzie ujawniać źródeł”. “Ze swojej strony byłabym też wdzięczna, gdyby ewentualne spotkanie zostało między nami" - dodała. 

Duda poprosiła Patryka i Madam, aby zastanowili się, czy chcą “pomóc w jej misji”. “Mam nadzieję, że moja praca i zaproponowane rozwiązania przyniosą wymierne efekty. Jeśli nie natychmiastowe, to długofalowe. Uważam, że nie można do sprawy podchodzić po łebkach czy na gorąco. Dlatego staram się zebrać jak najwięcej informacji, danych i pomysłów” - wyjaśniła. 

ZOBACZ TAKŻE: Andrzej Duda wziął w obronę Jacka Żalka. OSTRO o LGBT: To neobolszewizm!

Vogule Poland przygotowali “piątkę dla Kingi Dudy”. Mocna odpowiedź!

Pytani o swoją odpowiedź Vogule Poland wyjaśnił, że najpierw poprosili Kingę, aby potwierdziła swoją tożsamość. - (...) to mogłaby być jakakolwiek inna osoba, z jakiegokolwiek fejkowego konta. Zwłaszcza, że to konto już nie istnieje, nazywało się @kinga.dduda. Także nie brzmiało jak prawdziwe - wyjaśnił Patryk. Dodał, że Duda spełniła ich prośbę, nagrywając siebie wraz ze swoim dowodem tożsamości

Po zweryfikowaniu tożsamości swojej rozmówczyni, Patryk i Madam zabrali się do napisania odpowiedzi. W stanowczych słowach wyjaśnili, dlaczego nie chcą wziąć udziału w sekretnym projekcie córki prezydenta. Oto co napisali: 

"W politycznej bańce twojego ojca modne są wszystkie piątki, więc mamy piątkę dla Kingi Dudy. Jeden. Twój ojciec jest jednym z powodów, dlaczego niebawem uciekamy ze swojej ojczyzny. Dwa. Przez twojego ojca i jego politycznych zwierzchników ludzie codziennie są bici, zastraszani i popełniają samobójstwa. Trzy. Twój ojciec nie uznaje nas za ludzi i za w pełni wartościowe osoby. Cztery. Twoja matka wielokrotnie, gdy miała możliwość zabrania głosu, znacząco milczała. Pięć. Twój ojciec mając wykształcenie prawnicze, łamie i nagina prawo, robiąc z siebie niezbyt poważną osobę i ośmieszając pełniony urząd. Takich piątek moglibyśmy stworzyć dużo, ale naprawdę nam się nie chce. Miałaś wielokrotnie szansę przeciwstawienia się temu zbydlęceniu, jakie dzieje się w polityce. Nie zrobiłaś tego i musisz codziennie z tym żyć. Żyć z myślą, że przez działania twojego ojca Polska stacza się, ludzie uciekają z ojczyzny, wstydzą się za nią, umierają. I to chyba największa kara, jaka mogłaby cię spotkać. Także nie licz na spotkanie, no chyba że będziemy akurat pod pałacem prezydenckim krzyczeli do twojego ojca, walcząc o swoją godność".

ZOBACZ TAKŻE: Kwaśniewski szczerze o LGBT i Biedroniu. Wielu nie spodobają się jego słowa

NIŻEJ ZOBACZYCIE W GALERII ZDJĘĆ, JAK PRZEZ LATA ZMIENIŁA SIĘ KINGA DUDA. TERAZ JEST NIE DO POZNANIA:

Sonda
Podoba ci się odpowiedź Vogule Poland?