Rzeszów. Ławka w kształcie mapy Polski ma regulamin z 15 podpunktami

i

Autor: SHUTTERSTOCK, TWITTER

ZASKOCZENI?

Ławki w kształcie Polski straszą 15-punktowym regulaminem. Wiadomo, kto stoi za akcją

2022-09-01 11:23

W kilku miastach w Polsce postawiono ławki z konstrukcją w kształcie mapy Polski. Przy ławkach zamieszczono długi, 15-punktowy regulamin korzystania ze sprzętu. Inwestycja nie została najlepiej odebrana przez opinię publiczną i szybko zaczęły dominować głosy krytyki. Okazuje się, że za ustawienie ławek odpowiada Bank Gospodarstwa Krajowego.

Pod koniec sierpnia w kilku miastach w Polsce zostały ustawione nietypowe konstrukcje w kształcie mapy Polski. W środku każdej z nich znajduje się ustawiona na podeście ławka. Kontury zostały pomalowane w biało-czerwone barwy, z kolei podest na niebiesko. 

Nietypowe ławki w kształcie Polski. Regulamin korzystania ma 15 punktów

Uwagę internautów szybko przyciągnął długi regulamin. Liczy on aż 15-punktów i szczegółowo określa, jak można korzystać z ławek. Według zasad sprzęt mogą użytkować jednocześnie max. 3 osoby, które ukończyły trzeci rok życia, a ich łączna waga przekracza nie 225 kilogramów. 

Co w przypadku, gdy ławka jest zajęta, a ktoś koniecznie chce na niej usiąść? Również i taka możliwość została przewidziana przez roztropnych autorów regulaminu. W takiej sytuacji należy poczekać na wolne miejsce, zachowując 1,5-metrowy dystans. 

Zasad korzystania z ławek jest więcej. Nie można m.in. korzystać z nich ze zwierzętami. 

ZOBACZ TAKŻE: Rzeszów. Ławka w kształcie mapy Polski ma regulamin z 15 podpunktami. Zaskakująca odpowiedź prezydenta

Ławki i ich absurdalny regulamin szybko stały się obiektem kpin internautów. Dziwną inwestycję wyśmiał również lider PO Donald Tusk.  - Ja nie jestem z Neo-Nówki, ja tylko czytam dokument - powiedział w trakcie publicznego czytania regulaminu na Campusie Polska Przyszłości.

ZOBACZ TAKŻE: Donald Tusk drwi z PiS jak nigdy! „Ja nie jestem z Neo-Nówki, ja tylko czytam dokument”

Express Biedrzyckiej 30.08.2022 - Marek Sawicki

Ławki w kształcie Polski to pomysł BGK. Są elementem akcji informacyjno-promocyjnej

Początkowo media donosiły, że za akcją stoi Kancelaria Premiera. Informacjom tym zaprzeczył jednak rzecznik rządu Piotr Müller. 

Jak się okazuje, za postawienie dziwnych brył w kilku miastach odpowiada Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). W swoim oświadczeniu bank przekazał, że ławki “stanowią element akcji informacyjno-promocyjnej poświęconej inwestycjom, których realizację wspomaga BGK”. 

“BGK wspiera w tej chwili 11 tysięcy inwestycji o łącznej wartości 60 mld zł. 3 tysiące projektów o wartości 15 mld zł jest w trakcie realizacji lub wkrótce się rozpocznie. Tego typu instalacje są elementem scenografii podczas planowanych wydarzeń BGK i zostały ustawione pilotażowo” - poinformował bank w oświadczeniu cytowanym przez Wirtualne Media.

Sonda
Podobają ci się ławki w kształcie Polski?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany