Lech Wałęsa

i

Autor: Wojciech Strozyk/REPORTER Lech Wałęsa

Lecznicza kuracja

Lech Wałęsa na diecie dr Dąbrowskiej. To restrykcyjna kuracja

2023-01-12 10:34

Lech Wałęsa przebywa obecnie w Lądku Zdroju. Były prezydent wybrał się to piękne i znane z uzdrowiska miejsce, aby nieco poprawić swoje zdrowie. Chce też zadbać o sylwetkę i dlatego postawił na słynną dietę dr Dąbrowskiej. Za prawie 250 zł dziennie chrupie więc marchewkę dla zdrowotności.

Lech Wałęsa stosuje dietę dr Dąbrowskiej

Nie jest tajemnicą, że Lech Wałęsa miewa kłopoty zdrowotne. W końcu nie jest już młodzieniaszkiem. Ma za sobą kilka pobytów w szpitalu, a w zeszłym roku wszyscy drżeli o jego stan, gdy nagle trafił pod opiekę lekarzy. Zmaga się też od lat z cukrzycą. Wie jednak, że trzeba się kontrolować i słuchać zaleceń specjalistów. Aby podreperować swoją kondycję wybrał się do Lądka Zdroju. Tam Wałęsa poddał się specjalnej kuracji: diecie dr Dąbrowskiej. To znana dieta lecznicza oparta na biblijnym poście Daniela. Kuracja ta uruchamia w organizmie procesy samoleczenia. To skutkuje poprawą samopoczucia. Taka uzdrowiskowa dieta to kosz ok. 250 zł za dzień kuracji.  - Stosowana dłużej pozwala pozbyć się nawet poważnych dolegliwości. Dieta polega na jedzeniu niskokalorycznych produktów, wybranych warzyw i owoców. Po kilku dniach organizm przechodzi na odżywianie wewnętrzne (endogenne) i zaczyna „wielkie porządki”, czyli usuwanie złogów, chorych komórek i toksyn - czytamy w opisie diety. To nie pierwszy raz, gdy Wałęsa stosuje dietę.

To nie pierwsza kuracja dietetyczna Wałęsy 

Jesienią zeszłego roku był na kuracji oczyszczającej. Zalecono mu wówczas kurację oczyszczającą, która miała przebiegać dwuetapowo. Pierwszy etap trwał 5 dni. Na czym polegała? W zaleceniach znalazł się zapis o tym, by na czczo pić litr soku z kiszonej kapusty, a wszystko po to, by oczyścić jelito grube. Jeśli chodzi o jedzenie, to w kuracji można przez 5 dni jeść tylko pszenicę orkiszową, ale uwaga, jedynie gdy kuracjusz poczuje głód. Taka pszenica musi zostać przyrządzona w specjalny sposób. 

Sonda
Kim jest dla Ciebie Lech Wałęsa?
Politycy od kuchni - Bronisław Komorowski 2022

Wciąż jesz dużo mięsa? Lekarze, dietetycy i ekolodzy OSTRZEGAJĄ!

Posłuchaj, jak zmienić nawyki żywieniowe, pomagając SOBIE i środowisku.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany