Maja Staśko nokautuje Rafała Trzaskowskiego. Upokarzające, uwłaczające

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS, Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS Maja Staśko nokautuje Rafała Trzaskowskiego. "Upokarzające, uwłaczające"

Feministka w natarciu

Maja Staśko nokautuje Rafała Trzaskowskiego. "Upokarzające, uwłaczające"

Rafał Trzaskowski jakiś czas temu "zabłysnął" oryginalnym wyznaniem, za które spadła na niego fala krytyki z obu stron politycznej barykady. Prezydent Warszawy w rozmowie z Kubą Wojewódzkim wypalił, że był... "dupiarzem". Suchej nitki na Rafale Trzaskowskim nie zostawiła Maja Staśko, czyli chyba najpopularniejsza feministka młodego pokolenia. W programie "Politycy od kuchni" aktywistka nie przebierała w słowach. Oj, wygląda na to że prezydent stolicy ostro podpadł światopoglądowej lewicy.

Rafał Trzaskowski od jakiegoś czasu przez swoich przeciwników ochoczo nazywany bywa "dupiarzem". Sam jest sobie winny, bo w podcaście Onetu w luźnej rozmowie z Kubą Wojewódzkim i Piotrem Kędzierskim wypalił, że nie był żadnym "bawidamkiem", tylko właśnie "dupiarzem". Prezydent Warszawy później za swoją dziwną wypowiedź przeprosił. "Dla takich słów nie ma i nie powinno być miejsca w przestrzeni publicznej. Wszystkich, którzy poczuli się urażeni, przepraszam" - napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski.

Maja Staśko komentuje "dupiarza" Rafała Trzaskowskiego

Skrucha prezydenta stolicy chyba nie do końca przekonała Maję Staśko. Kontrowersyjna feministka, która wystąpiła w programie "Politycy od kuchni", w swoim stylu odniosła się do słów Rafała Trzaskowskiego. - Mówienie "dupiarz" jest uwłaczające dla kobiet - podkreśliła Maja Staśko. 

To jest bardzo częste, że stygmatyzuje się, zawstydza kobiety za to tylko, że uprawiają seks, że są partnerkami seksualnymi. Dla mnie to upokarzające, uwłaczające. Jeśli prezydent Warszawy tak traktuje kobiety, to ja nie czuję się bezpiecznie w tym mieście. Nie boję się, że Rafał Trzaskowski coś mi zrobi, ale boję się, że nie będzie słuchał głosu kobiet i traktował ich poważnie, z szacunkiem - tłumaczyła Maja Staśko w rozmowie z Piotrem Lekszyckim i Kamilem Szewczykiem. 

Zobacz cały program "Politycy od kuchni" z Mają Staśko i obejrzyj galerię zdjęć "Tak mieszka Maja Staśko"

Politycy od kuchni - Maja Staśko 2022

Czy Maja Staśko jest osobą LGBT?

W programie "Politycy od kuchni" feministka pokazała, jak mieszka, a także otworzyła się na prywatne, często bardzo intymne, tematy. Powszechnie wiadomo, że Maja Staśko wspiera osoby LGBT. Czy sama należy do tej społeczności? W rozmowie z dziennikarzami "Super Expressu" wyznała, że była w związku z trzema mężczyznami, ale ciągle odkrywa swoją orientację psychoseksualną. - Zastanawiam się, czy nie jestem biseksualna, odkrywam to, sprawdzam. Chyba jestem w takim momencie przejściowym. Jest możliwe, że kiedyś będę w związku z kobietą - zaznaczyła. Na pytanie, czy miała epizody seksualne z kobietami, odparła tajemniczo: - Zostawię to dla siebie.

Nie przegap: Tak mieszka lewicowy aktywista Jaś Kapela. Jest prawdziwym mistrzem patelni! ZDJĘCIA i WIDEO

Nasi Partnerzy polecają