Rafał Trzaskowski przeprasza za dupi***a. Padły słowa skruchy

i

Autor: Marcin Wziontek / Super Express Rafał Trzaskowski przeprasza za "dupi***a". Padły słowa skruchy

Rafał Trzaskowski przeprasza za "dupi***a". Padły słowa skruchy

2022-06-07 13:13

Głośnym echem w mediach odbiły się słowa Rafała Trzaskowskiego, które padły w rozmowie z Kubą Wojewódzkim i Piotrem Kędzierskim. Prezydent Warszawy z uśmiechem na ustach stwierdził bowiem, że przed laty był… „dupi***em”. Na Trzaskowskiego wylała się fala hejtu. We wtorek, 7 czerwca, prezydent Warszawy oficjalnie przeprosił wszystkich urażonych.

Rafał Trzaskowski: "Byłem "dupi***em""

W połowie maja prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski był gościem podcastu WojewódzkiKędzierski. Rozmowa ta odbiła się głośnym echem w mediach. Głównie za sprawą słów, które padły z ust Rafała Trzaskowskiego. Podczas rozmowy Kuba Wojewódzki zapytał prezydenta Warszawy o sprawy damsko-męskie. Poniżej przytaczamy fragment rozmowy, po którym na Rafała Trzaskowskiego wylała się fala hejtu.

- Dlaczego mówisz, że słowo "bawidamek" znasz tylko z języka frazeologii babci? Przecież masz świadomość, że byłeś przystojny - zapytał Wojewódzki.

- To chodzi o to, że "dupi***" to tak, ale nie "bawidamek". Kto mówi "bawidamek"? - odpowiedział Rafał Trzaskowski.

- Czyli byłeś "dupi***em"? (żart., iron. mężczyzną lubiącym kobiety - przyp. red.) - dopytywał Wojewódzki.

- Oczywiście, że tak! Ale nie żadnym bawidamkiem - powiedział bez ogródek Rafał Trzaskowski.

Prezydent Warszawy przeprasza urażonych jego słowami

I to właśnie słowo "dupi**", które padło z usta prezydenta stolicy, wywołało całe zamieszanie. W przestrzeni publicznej padły zarzuty, że prezydentowi stolicy nie wypada używać, takich sformułowań, że to prostackie i prymitywne.

Nie przegap: Prezes SKM kopie i bije. Szef szybkiej kolei Alan Beroud zdradza nam swoje hobby

We wtorek, Rafał Trzaskowski za pośrednictwem mediów społecznościowych przeprosił wszystkich urażonych.

"Niestety nieformalna konwencja rozmowy z Kędzierski&Wojewódzki sprawiła, że opisując historie sprzed 30 lat słownictwem przeniosłem się do czasów liceum. Dla takich słów nie ma i nie powinno być miejsca w przestrzeni publicznej. Wszystkich, którzy poczuli się urażeni, przepraszam" - napisał Trzaskowski.

Cała rozmowa z Rafałem Trzaskowskim dostępna jest w serwisie You Tube.

Rewolucja w centrum Warszawy. Spacer z Rafałem Trzaskowskim
Sonda
Czy Rafał Trzaskowski jest dobrym prezydentem Warszawy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE