Rafał Trzaskowski wprost o fali uchodźców z Ukrainy. Te problemy...

i

Autor: Piotr Grzybowski / Super Express Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski

Takie są prawdziwe zarobki Rafała Trzaskowskiego i jego zastępców. Najnowsze oświadczenia majątkowe

2022-05-12 19:09

Wynagrodzenie prezydenta Warszawy wzrosło w tym roku, ale czy dochody Rafała Trzaskowskiego za 2021 rok również są wyższe? Na czym prezydent Trzaskowski dorobił do pensji? Który z najbliższych współpracowników Rafała Trzaskowskiego zarabia najwięcej? Poniżej odpowiadamy na te pytania. Ujawniamy zarobki prezydenta i wiceprezydentów. Od wielu lat najlepiej wynagradzanym urzędnikiem w Warszawie, a prawdopodobnie - rekordzistą w całej Polsce pod tym względem – był skarbnik miasta Mirosław Czekaj. W tym roku skarbnikowi Warszawy wyrosła konkurencja! Sprawdźcie kto jest na czele najlepiej wynagradzanych urzędników ze stołecznego ratusza.

Ile naprawdę zarabia Rafał Trzaskowski? Jest oświadczenie majątkowe

Jak co roku w maju warszawski ratusz ujawnia oświadczenia majątkowe urzędników którzy wydają decyzje w imieniu prezydenta Warszawy. Ile w ubiegłym roku wpłynęło na konto prezydenta Warszawy? Prezydent Rafał Trzaskowski - jak wykazał w oświadczeniu majątkowym - zarobił w 2021 roku o kilka tysięcy mniej niż rok wcześniej. Wynagrodzenie roczne prezydenta Warszawy wyniosło w ubiegłym roku 166 tys. zł. Dorobił też wykładami w Collegium Civitas (ponad 34 tys. zł) i na tantiemach autorskich (łącznie 27 tys. zł). A wszyscy zastępcy prezydenta mają pensje wyższe niż on.

Ile zarabia Rafał Trzaskowski? Szczegóły zarobków prezydenta i jego zastępców ujawniamy w poniższej galerii:

Ile zarabiają wiceprezydenci Warszawy? Zarobki w stołecznym ratuszu

Co roku od lat najlepiej wynagradzanym urzędnikiem w warszawskim ratuszu, a prawdopodobnie - rekordzistą w Polsce pod tym względem – był skarbnik miasta Mirosław Czekaj. Nikt się nie dziwił jego wysokiej pensji, wszak zarządza 21-miliardowym budżetem. W 2021 roku skarbnik zarobił 446 tys zł. W urzędzie miasta - 377 tys. zł, jako wykładowca na SGH - blisko 22 tys. zł i w radzie nadzorczej Metra Warszawskiego – 45,9 tys zł.

Do tego pułapu wynagrodzenia wiceprezydenci dotąd nie dosięgali. Teraz udało się to wiceprezydent Renacie Kaznowskiej, odpowiedzialnej m.in. za dwie strategiczne i trudne „działki” tematyczne - ochronę zdrowia i edukację.

W oświadczeniu majątkowym zastępczyni Trzaskowskiego wykazała dochód… identyczny co skarbnik – 446 tys. zł. W tym pensja urzędowa z nagroda jubileuszową w wysokości 150 proc. pensji  to 386 tys. zł, 56 tys. zł z rady nadzorczej przedsiębiorstwa MPRI, i 4,7 tys. zł z wyroku sądu. Wiceprezydent śmieje się, że nie miała zamiaru zagrozić skarbnikowi, jest bezkonkurencyjny.

- A dla mnie 2021 to był wyjątkowy rok. 30-lecie mojej pracy zawodowej, w tym 27 lat pracy w samorządzie, stąd ta nagroda jubileuszowa – mówi nam wiceprezydent Renata Kaznowska.

Zarobki Rafała Trzaskowskiego. Zarabia mniej niż jego zastępcy

Wszyscy wiceprezydenci Warszawy zarobili więcej niż ich szef – Trzaskowski. Najmniej z tego grona - 201 tys. zł, zainkasował Tomasz Bratek, który dopiero w listopadzie dołączył do władz miasta, wcześniej był wiceburmistrzem w Śródmieściu.

Odpowiedzialny za drogi i inwestycje pierwszy zastępca prezydenta Warszawy Michał Olszewski zarobił łącznie 372 tys. zł. Aldona Machnowska -Góra - 300 tys. zł. Szczegóły ich zarobków i pozostałych współpracowników Trzaskowskiego ujawniamy w GALERII.

Oto jaki majątek ma Rafał Trzaskowski