ALE NUMER

Aż huczy od plotek na temat prywatnego życia Jaworowicz. Mało kto wie, że jej mąż współpracował z Kwaśniewskim!

2023-02-03 12:23

Elżbieta Jaworowicz od lat jest gospodynią programu interwencyjnego "Sprawa dla reportera". Program w latach 90. pokazywał wiele spraw związanych z sytuacją ludzi po transformacji ustrojowej, ich bolączki po zamykaniu zakładów pracy. Wiele mówi się o prywatnym życiu Jaworowicz, która dopiero u boku trzeciego męża znalazła pełnię szczęścia. Mało kto wie, że jej obecny mąż Eugeniusz Mleczak był szychą w MON i współpacował z Aleksandrem Kwaśniewskim.

Trzeci mąż Elżbiety Jaworowicz był ważną szychą w MON

Elżbieta Jaworowicz to zdecydowanie jedna z największych gwiazd polskiej telewizji. Zna ją każdy, bo od 40 lat prowadzi "Sprawę dla reportera", czyli program, który pomaga ludziom w walce z urzędniczą machiną, ale też pomaga w konfliktach rodzinnych czy wielu innych sprawach. Wiele osób interesuje się tym, jak wygląda prywatne życie Elżbiety Jaworowicz, która przez całe lata raczej nie chwaliła się prywatnymi sprawami. Wiadomo jednak, że ma na swoim koncie aż trzy małżeństwa. Obecnie redaktor Jaworowicz jest w związku małżeńskim z Eugeniuszem Mleczakiem. Na temat jej męża można znaleźć bardzo ciekawe informacje. Otóż mąż Elżbiety Jaworowicz był kiedyś ważną postacią w Ministerstwie Obrony Narodowej. Płk Eugeniusz Mleczak, był rzecznikiem Ministerstwa Obrony Narodowej, ale wtedy nie był jeszcze mężem dziennikarki, ale tworzy z nią już związek. W MON był rzecznikiem 20 lat temu, gdy ministerstwem kierował Jerzy Szmajdziński, polityk, który zginął tragicznie w katastrofie smoleńskiej.

Eugeniusz Mleczak współpracował z Aleksandrem Kwaśniewskim 

Eugeniusz Mleczak odszedł z MON w 2003 roku w jednak dość mało przyjemnej atmosferze. - Eugeniusz Mleczak puścił w świat informację o odnalezieniu przez polskich żołnierzy w Iraku francusko-niemieckich rakiet typu Roland wyprodukowanych rzekomo w tym roku. Francja się tego wyparła. Wybuchł skandal, po którym Mleczak złożył dymisję. Teraz odnalazł się w Kancelarii Prezydenta - można przeczytać na RMF24.pl w tekście z grudnia 2003 roku. Faktycznie, po MON ówczesny partner Jaworowicz, a dziś jej mąz, trafił do kancelarii prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. W depeszy PAP z grudnia 2003 roku czytamy: - Od stycznia 2004 r. były rzecznik MON płk Eugeniusz Mleczak będzie w zespole doradców prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, gdzie będzie zajmował się obronnością. 

POD GALERIĄ ZDJĘĆ DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU, Z KTÓREJ DOWIECIE SIĘ, JAKIE WYRÓŻNIENIE DOSTALI MAŁŻONKOWIE OD BISKUPA GŁODZIA

Jaworowicz z mężem wyróżniona przez biskupa Głodzia!

Jest też inna ciekawostka dotycząca Jaworowicz i Mleczaka. Gdy Eugeniusz Mleczka w połowie lat 90. był jeszcze majorem i  rzecznikiem prasowym Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej, został uhonorowany wyjątkową nagrodą. Jak czytamy na stronie Urzędu ds. kombatantów i osób represjonowanych: - Wyróżnienie Benemerenti („dobrze zasłużonym”) Ordynariatu Polowego WP ustanowił dekretem biskup polowy WP Sławoj Leszek Głódź dnia 23 lutego 1995 r. Przyznawane jest „dla podkreślenia zasług osób, które dają świadectwo najwyższym wartościom, jakimi w życiu jednostki i społeczeństwa są prawda i sprawiedliwość”. Jako pierwsi - w 1995 r. - wyróżnienie to otrzymali red. Elżbieta Jaworowicz, autorka programu „Sprawa dla reportera” i ówczesny rzecznik prasowy Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej mjr Eugeniusz Mleczak - czytamy. 

Co dziś robi mąż Jaworowicz? 

Wiadomo, że rok temu, a dokładnie w styczniu 2022 nazwisko Mleczaka pojawiło się w jednym z reportaży pokazanych w "Sprawie dla reportera". Chodziło o zdjęcia lotnicze wykonane do jednego z reportaży pokazanych w programie. Czy chodziło właśnie o męża Jaworowicz? Jeśli tak, to na pewno praca przy jednym projekcie musiała być bardzo ciekawa dla małżonków. 

Sonda
Oglądasz "Sprawę dla reportera"?
Politycy od Kuchni - Piotr Patkowski i Olga Semeniuk-Patkowska
Nasi Partnerzy polecają