Janusz Palikot

i

Autor: Tomasz Radzik

Palikot podbije rynek produktami z konopi? Były polityk przedstawia świeżutkie propozycje

2022-07-13 13:20

Janusz Palikot nie przestaje zaskakiwać pomysłami. Były polityk zapowiedział, że jego spółka już wkrótce zamierza wypuścić na rynek ok. 20 nowych produktów. Plany biznesmena mogą wprawić w ekscytację zwłaszcza fanów konopi.

Chipsy, woda, lody z alkoholem... Palikot i Wojewódzki proponują nowe produkty

Dwa lata temu Janusz Palikot i Kuba Wojewódzki założyli spółkę zajmującą się produkcją alkoholi i napojów bezalkoholowych z dodatkiem konopi. Teraz były polityk zapowiedział wprowadzenie ok. 20 nowych produktów na rynek. Propozycje biznesmena z pewnością będą gratką dla fanów konopi - w planach są chipsy i woda o tym aromacie. 

- Właśnie kończy się ostateczne zatwierdzenie produkcji chipsów Buh, które są produkowane dla nas w Hiszpanii. Spodziewam się, że w sierpniu będziemy już mogli sprzedawać je w Polsce. Jesteśmy w ostatniej fazie prób - mówił Janusz Palikot w rozmowie z Portalem Spożywczym. 

Wśród zapowiedzianych nowości znalazło się także miejsce na lody z dodatkiem alkoholi. Będą one dostępne pod koniec sierpnia jedynie w sklepach Tenczynek Świeże.

- Postaramy się, aby w sklepach Tenczynek Świeże pojawiły się jeszcze w sierpniu. Film, na którym robiłem degustacje lodów z wódką Popcorn, miał w mediach społecznościowych ponad 4 mln wyświetleń, widać duże zainteresowanie tymi produktami. Widać także trend na lody karmelowe z dodatkiem soli. W Polsce praktycznie nie produkuje się lodów o smaku alkoholu ani z dodatkiem alkoholu, a w domach często jada się lody polane np. koniakiem czy likierem - wskazywał były polityk podczas wywiadu. 

50 milionów złotych. Tyle potrzebują Palikot i Wojewódzki 

W rozmowie z Portalem Spożywczym biznesmen przyznał, że w związku z wprowadzeniem nowych produktów na rynek, firma potrzebuje dodatkowych środków finansowych. - Zbieramy je z dużym sukcesem, właśnie spłaciliśmy obligacje sprzed dwóch lat, ponad 20 mln zł - zdradził Palikot. Poinformował też, że do realizacji wszystkich założeń potrzebne jest ok. 50 mln zł. 

- W ubiegłym roku mieliśmy sprzedaż na poziomie 5,5 mln zł miesięcznie i jeśli chcemy wejść na poziom 15 mln zł miesięcznie, to musimy mieć stock magazynowy na poziomie nie 5-10 mln zł, ale 15-20, a nawet 30 mln zł, żeby być w stanie przy tak dużej liczbie indeksów obsłużyć zapotrzebowanie na rynku. Dlatego teraz główne nasze zadanie to dokończyć zbiórkę finansową, aby doprowadzić finansowanie do mniej więcej 100 mln zł. Musimy to zrobić, aby wejść na obroty powyżej 100 mln zł. Jesteśmy blisko tego sukcesu. To najważniejsze bieżące zadanie - tłumaczył Palikot.

ZOBACZ TAKŻE: Media donoszą o długach w biznesie Palikota i Wojewódzkiego. Firma wydała oświadczenie

Express Biedrzyckiej - Radosław Sikorski, Jan Strzeżek [12.07.2022]
Sonda
Pamiętasz czasy, gdy Janusz Palikot był posłem?