Ogólnopolska konwencja Lewicy

i

Autor: Lewica Twitter

wybory w polsce

QUIZ. Sprawdź, czy jesteś wyborcą Lewicy

2023-10-10 9:39

Wybory parlamentarne 2023 już niedługo. 15 października przekonamy się, jakie poparcie zdobyły komitety Nowej Lewicy, Konfederacji, Koalicji Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Trzeciej Drogi i Bezpartyjnych Samorządowców. Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalne quizy, które pomogą Ci się dowiedzieć, na kogo głosować w wyborach 2023. W tym teście możesz sprawdzić, czy program wyborczy Lewicy spełnia Twoje oczekiwania. Quiz zawiera 10 pytań. Dzięki niemu dowiesz się, na ile odpowiada Ci program wyborczy Lewicy. Jeśli wypadnie pozytywnie, możesz z czystym sercem zagłosować na Lewicę, w przeciwnym razie rozglądaj się za innym ugrupowaniem.

Lewica

Lewica to polskie porozumienie polityczne o profilu centrolewicowym i socjaldemokratycznym, skupiające Nową Lewicę (powstałą z połączenia Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Wiosny) oraz partię Razem i kilka mniejszych ugrupowań. Utworzona w 2019 roku Lewica kładzie nacisk na wartości takie jak sprawiedliwość społeczna, równość, prawa pracownicze i prawa człowieka. Dąży do zbudowania społeczeństwa opartego na solidarności, z silnym systemem ochrony socjalnej. Lewica jest także znana z poparcia dla praw kobiet, praw osób LGBTQ+ oraz zdecydowanej postawy proeuropejskiej. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku Lewica zdobyła 49 miejsc w Sejmie, stając się trzecią co do wielkości siłą polityczną w Polsce.

Za liderów Lewicy uchodzą Adrian Zandberg, Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń. Inni znani politycy to np.: Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Tomasz Trela, Krzysztof Gawkowski, Joanna Scheuring-Wielgus, Katarzyna Kotula, Anna Maria Żukowska

QUIZ. Sprawdź, czy jesteś wyborcą Lewicy?

Pytanie 1 z 10
Czy jesteś za legalizacją marihuany?
Nasi Partnerzy polecają