Zagmatwane losy dziennikarza

Szok, w jakim wieku Janusz Weiss został ojcem! Rekordzista?! Wcześniej była wielka tragedia

2023-03-11 20:42

Janusz Weiss nie żyje. Wybitny dziennikarz znany z radia i telewizji zmarł w wieku 74 lat. Jego życie zawodowe nie jest żadną tajemnicą, natomiast niewiele wiadomo na temat życia prywatnego współzałożyciela Radia Zet. Mało kto wie, że Janusz Weiss bardzo późno został ojcem. Wśród najpopularniejszych polskich dziennikarzy być może nawet uchodzi za rekordzistę! Zanim jednak Janusz Weiss poznał smak tacierzyństwa, w jego życiu wydarzyła się wielka tragedia.

Janusz Weiss nie żyje. Kim był legendarny dziennikarz?

O tym, że Janusz Weiss nie żyje, poinformowało Radio Zet, którego legendarny dziennikarz był współtwórcą. Rozgłośnia przekazała wiadomość od syna Janusza Weissa. - Z głębokim żalem i w wielkiej rozpaczy zawiadamiamy, że 10 marca po ciężkiej walce z okrutną chorobą odszedł od nas Kochany Mąż, Wspaniały Tatuś, Człowiek Wielkiej Dobroci. Janusz Weiss - taki smutny komunikat wybrzmiał z głośników. Dziennikarz wiele lat związany był z TVP (prowadził m.in. słynny teleturniej "Miliard w rozumie"), ale przez pewien czas występował także w TVN24, gdzie był komentatorem w "Szkle kontaktowym" (Tu przeczytasz o najważniejszych programach, które prowadził Janusz Weiss). Zawodowo osiągnął szczyty. W życiu prywatnym też był szczęśliwy, choć było ono zagmatwane.

Janusz Weiss został ojcem po 60-tce

Janusz Weiss był dwukrotnie żonaty. Pierwszy raz stanął na ślubnym kobiercu 49 lat temu. Jego małżonką została Grażyna. To była wielka miłość, którą brutalnie przerwała przedwczesna śmierć kobiety w 2005 roku. Para nie doczekała się dzieci. Jak czytamy w Vivie, "Anna Bikont wspominała kiedyś, że mieszkanie Grażyny i Janusza było fantastyczne, przepełnione dobrocią i ciepłem. Gospodarze nie mieli problemu, aby nawet w środku nocy kogoś przyjąć i ugościć". Gdy wydawało się, że Janusz Weiss nie pozna już uroków bycia ojcem, los sprawił mu niespodziankę. Poślubił Maszę i urodziło mu się dwóch synów: Jan i Maksymilian. Dziennikarz pierwszy raz został tatą, gdy skończył już 60 lat! Drugie dziecko urodziło się dwa lata później. - Bardzo przyjemnie jest mieć dzieci. Dzięki chłopcom częściej się uśmiecham, są zabawni -  wyznał kiedyś w "Kulisach Sławy" TVN.

Nie przegap: Przygnębiająca historia Janusza Weissa. Opowiedział o tym 10 lat przed śmiercią. Chce się wyć!

W naszej galerii zobaczysz bardziej nieoficjalne oblicze Janusza Weissa. Takich fot raczej nie pokazywali w telewizji

Janusz Weiss nie żyje. Legendarny dziennikarz miał 74 lata
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany