Można pozazdrościć

Tak mieszka Borys Budka z żoną Katarzyną Budką i córeczką Lenką. Mają piękny ogród i jeszcze to! ZOBACZ ZDJĘCIA

2024-04-17 4:57

Borys Budka w rządzie Donalda Tuska został ministrem aktywów państwowych, a jego żona startuje w wyborach samorządowych na prezydenta Gliwic. W drugiej turze 21 kwietnia zmierzy się w walce z Mariuszem Śpiewokiem. Wiele osób chciałoby wiedzieć, jak wygląda prywatne życie Borysa Budki jego żony Katarzyny. Uchylamy rąbka tajemnicy! Trzeba przyznać, że Budkowie mają bardzo elegancki dom i piękny ogród.

Borys Budka jest ministrem w rządzie Tuska. Jego żona Katarzyna Kuczyńska-Budka chce być prezydentem Gliwic 

Borys Budka kieruje Ministerstwem Aktywów Państwowych. Polityk z wykształcenia jest prawnikiem. Jak podano w oficjalnej biografii na KPRM, to absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Po studiach odbył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców w Katowicach. Równolegle podjął pracę zawodową w Katedrze Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, na początku jako asystent, obecnie jako adiunkt. W 2011 r. na podstawie dysertacji „Kwalifikacje zawodowe w stosunku pracy” uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych. Jest autorem licznych publikacji z zakresu prawa pracy, prawa spółek oraz prawa cywilnego. Prywatnie Borys Budka jest żonaty z Katarzyną Kuczyńską-Budką. Małżonkowie mają córkę, 11-letnia Lenę. Budka jest pasjonatem biegów długodystansowych. 

Katarzyna Kuczyńska-Budka urodziła się w 1971 roku w Gliwicach. To samorządowiec, mająca wykształcenie wyższe. Jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim, ukończyła też studia podyplomowe z zakresu public relations i zarządzania personelem oraz administracji publiczne. Ślub z Budką wzięła w 2011 roku, jest to jej drugie małżeństwo. Z pierwszego małżeństwa Kuczyńska-Budka ma zaś dorosłą już córkę Michalinę. W 2024 roku wystartowała w wyborach samorządowych na prezydenta Gliwic, w najbliższą niedzielę 21 kwietnia powalczy o fotel prezydencki. 

Tak mieszkają Budkowie. Szarość i biel oraz nowoczesny kominek 

Borys Budka w oświadczeniu majątkowym wskazał, że wraz z żoną posiada dom o powierzchni ponad 290 m kw., na sporej działce - mierzącej 1300 m kw. Dom otacza piękny ogród, zaprojektowany w nowoczesnym stylu. Są tam posadzone modne trawy i kwiaty, jest też sporo trawnika i miejsce na hamak, na którym polityk może odpoczywać.

Jeśli chodzi o wnętrza domu, to króluje tam prostota: popularna i od kilku lat modna złamana biel i szarość, w salonie stoi wygodna ciemnoszara kanapa. Uroku dodaje miejscu kominek.

W galerii niżej zobaczycie, jak wygląda modny dom małżonków:

QUIZ Sprawdź, co wiesz o Platformie Obywatelskiej!

Pytanie 1 z 12
W którym roku powstała Platforma Obywatelska?
Politycy od Kuchni - Hanna Gill-Piątek

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki