NIEZNANE FAKTY

Tak naprawdę ma na imię i nazwisko Monika Olejnik. Mało kto o tym wie! TOTALNE zaskoczenie

2022-12-24 5:08

Monika Olejnik to bardzo znana dziennikarka i wielka gwiazda TVN. Od lat pracuje w telewizji, ale ma na koncie także pracę w radiu i prasie. Jednak chyba mało kto wie, że Olejnik nazywa się inaczej. Ujawniamy zaskakujące fakty z życia Moniki Olejnik.

Monika Olejnik to gwiazda mediów. Wideo z jej rozmowy ze skupu butelek to hit sieci!

Monika Olejnik od lat ma status wielkiej gwiazdy. Jest znana znana widzom i słuchaczom głównych stacji radiowych. Obecnie Monikę Olejnik jest czołową gwiazdą TVN, na antenie prowadzi program "Kropka nad i", w którym gości polityków. Dziennikarka jest znana z ciętego języka i tego, że potrafi przyprzeć do muru swoich rozmówców stawiając i bardzo trudne pytania. Ale czasem zdarza jej się zaliczyć językową wpadkę. Wiadomo, że od lat Monika Olejnik pracuje jako dziennikarka, w Internecie można znaleźć jej rozmowę, gdy jako młodziutka dziennikarka, dopiero zaczynająca karierę, odwiedziła skup butelek. Wiadomo, że z wykształcenia Olejnik jest zootechnikiem, o czym sama kiedyś mówiła w jednym z wywiadów: - Po zootechnice skończyłam dziennikarstwo i byłam na praktyce w redakcji rolnej. Zawsze jednak marzyłam o radiowej "Trójce" i zrobiłam reportaż, który się tam ukazał. Zaraz potem poszłam do "Trójki" - mówiła kiedyś na łamach "Dziennika".

To może zaskakiwać, bo w swojej pracy nie zajmuje się tematem zootechniki. Olejnik to jednak fachowiec, bo ukończyła też dziennikarskie studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim. Mało kto wie, że Monika Olejnik w dokumentach funkcjonuje pod innym mieniem i nazwiskiem. 

JAK NAZYWA SIĘ OLEJNIK W RZECZYWISTOŚCI? DOWIESZ SIĘ Z DALSZEJ CZĘŚCI TEKSTU

Monika Olejnik nazywa się zupełnie inaczej! Jest na to dowód

Dziennikarka jest znana jako Monika Olejnik. I faktycznie, tak się nazywa, ale... ma jeszcze drugie imię i inne nazwisko. Jej pełne imię i nazwisko brzmi: Monika Ewa Wasowska. Skąd to się bierze? Monika Olejnik była żoną Grzegorza Wasowskiego, syna znanego kabareciarza Jerzego Wasowskiego z Kabaretu Starszych Panów.

Grzegorz Wasowski był współtwórcą programu projektu T-raperzy znad Wisły. Nazwisko po mężu zostało więc Olejnik, chociaż małżeństwo nie przetrwało. Jednak Olejnik używa swego panieńskiego nazwiska, bo karierę w mediach zaczęła właśnie z tym nazwiskiem. W jakich okolicznościach Olejnik poznała Wasowskiego? Poznali się w pracy, Wasowski prowadził w Programie Drugim Polskiego Radia audycję „Nie tylko dla orłów”, a Olejnik pracowała w Radiowej Trójce.

Dowodem na to, że Olejnik ma na nazwisko Wasowska jest zapis wśród uhonorowanych Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w długoletniej działalności radiowej przez Aleksandra Kwaśniewskiego w 2000 roku. Dziennikarka uhonorowana została właśnie jako Monika Ewa Wasowska.

Sonda
Czy lubisz Monikę Olejnik?
Tak ćwiczy Monika Olejnik