Do sieci trafiły zdjęcia

Tak teraz wygląda grób Gierka. Powód chwyta za serce. Poruszający widok

2024-02-12 13:20

Edward Gierek zmarł ponad 20 lat temu, a jego żona Stanisława Gierek kilka lat po mężu. Małżonkowie zostali pochowani w jednym grobie, na cmentarzu w Sosnowcu. Ostatnio to miejsce nieco się zmieniło. Widok miejsca pochówku Gierka i jego małżonki chwyta za serce. Wszystko przez ważny powód.

Edward Gierek i Stanisława Gierek byli zgodnym małżeństwem, które przeżyło razem  ponad 60 lat! Za swoje długoletnie pożycie małżeńskie zostali nawet uhonorowani Medalem za długoletnie pożycie  małżeńskie w 1997 roku. To wyróżnienie, które zostało stworzone jako nagroda dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Medal został ustanowiony ustawą z dnia 17 lutego 1960 o orderach i odznaczeniach, a włączony do obecnego systemu odznaczeń państwowych ustawą z 16 października 1992 o orderach i odznaczeniach. I sekretarz KCPZPR miał kiedyś rzecz, że: - Dla górnika rodzina jest najważniejsza. Dlatego, jak sądzę, rodziny górnicze są bardzo zżyte ze sobą, a małżeństwa najczęściej dozgonne - i tak było w ich przypadku. 

CZYTAJ: Wyciekła cała prawda o żonie Gierka! Taka była Stanisława Gierek

Gierków rozdzieliła śmierć Edwarda w 2001 roku. Edward Gierek został pochowany na cmentarzu w Sosnowcu. W 2007 roku zaś zmarła jego ukochana żona. Stanisława Gierek została pochowana w grobie z mężem. Kilka dni temu mięła 105. rocznica jej urodzin, ponieważ Stanisława z domu Jędrusik, urodziła się 10 lutego 1918 roku w Sosnowcu.

Z okazji przypadającej rocznicy urodzin matki syn, prof. Adam Gierek pokazał, jak wygląda grób Gierka i jego żony. Ten widok chwyta za serce. Widać, że bliscy o niej pamiętali, a na pomniku pojawiły się już wiosenne elementy, czyli wiosenne kwiaty. W galerii niżej zobaczysz, jak teraz wygląda grób tuż po rocznicy urodzin Stanisławy Gierek. 

DOWIEDZ SIĘ: Nieznany syn Edwarda Gierka. Wszyscy myśleli, że miał tylko dwóch synów. Z trzecim wiąże się wielka tragedia

Historyk MASAKRUJE film Gierek. Nieporozumienie i farsa! | Historia z Koprem

QUIZ. Co wiesz o kobietach dygnitarzy PRL? Jak dobrze znasz Stasię Gierek i inne

Pytanie 1 z 12
Co zarzucano Stanisławie Gierek, żonie Edwarda Gierka?
Listen on Spreaker.