Franciszek Sterczewski

i

Autor: Paweł Jaskółka / Super Express Franciszek Sterczewski

Kwota zwala z nóg

Poseł KO Franciszek Sterczewski kupił sobie komórkę za 7,9 tys. złotych. Twierdzi że mu potrzebna

2023-07-05 16:08

Poseł KO Franciszek Sterczewski postanowił wyposażyć swoje biuro poselskie w luksusowy sprzęt, a konkretnie w iPhone’a 13 Pro. Koszt telefonu jest imponujący – z pewnością nie każdy może sobie na niego pozwolić. Jest o wiele droższy niż słynne buty lidera Po Donalda Tuska!

Franciszek Sterczewski najwyraźniej lubi luksusowe przedmioty. Może o tym świadczyć zakup z marca 2022 roku, czyli telefon iPhone 13 Pro, kupiony ze środków na prowadzenie biura poselskiego, czyli publicznych pieniędzy. Koszt zakupu to 7937 zł za urządzenie i 857 zł na jego ubezpieczenie.

- To drugi najdroższy zakup pojedynczego składnika majątkowego spośród wszystkich biur poselskich w 2022 roku – napisał na Twitterze Radek Karbowski, który odkrył zakup.

Ostatnio zaś było głośno o butach Donalda Tuska marki Zenga, które można kupić za 725 euro, czyli około 3 334 zł. Przy iPhonie to pikuś! Taki telefon kosztował ponad dwukrotnie więcej.

Jak Franciszek Sterczewski argumentuje swój wybór? Podkreślił przede wszystkim duże możliwości aparatu i pojemną pamięć urządzenia, których potrzebuje ze względu na to, ze używa telefonu do relacjonowania swoich aktywności publicznych. Zaznaczył, że nie używa też komputera służbowego, a iPhone zaspokaja jego wszystkie potrzeby.

- Zgadzam się, że taki sprzęt więcej kosztuje, ale uważam, że lepiej jest kupić telefon, który będzie służył kilka lat, zamiast coś tańszego, co trzeba będzie wymieniać co roku – mówił w rozmowie z Polsat News.

QUIZ Wiesz, jakie wykształcenie mają polscy politycy? To nie takie oczywiste!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego: kim z wykształcenia jest były prezydent Lech Wałęsa?
Express Biedrzyckiej - Marek BOROWSKI