Dramatyczna przepowiednia ministra zdrowia. "Nigdy nie wrócimy do normalności"

2021-04-06 5:30
Adam Niedzielski
Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EastNews

W Niedzielę Wielkanocną zanotowano niecałe 10 tys. nowych zakażeń koronawirusem. To wprawdzie 6 tys. mniej niż tydzień temu, ale Adam Niedzielski (48 l.) ostrzega, że najtrudniejsze czasy jeszcze przed nami. – Nigdy nie wrócimy do czasów sprzed pandemii – twierdzi minister zdrowia.

Czy powoli malejąca w ostatnich dniach liczba nowych zakażeń i coraz szybciej rozkręcająca się akcja szczepień mogą oznaczać, że już niedługo odniesiemy zwycięstwo w walce z koronawirusem? Szef resortu zdrowia nie tryska optymizmem. – Jeśli mnie pytacie, czy wrócimy do czasów sprzed pandemii, to nie. Nie wrócimy. Nigdy – powiedział Niedzielski w wywiadzie dla portalu TVN24. – Część z nas już zawsze będzie używała maseczek i będzie trzymała dystans w obawie przed zakażeniem – dodał minister.

Niedzielski ostrzegł też, że trzecia fala pandemii jest silniejsza, niż przypuszczano wcześniej. Za 7–10 dni po przypadającym obecnie jej szczycie nastąpi szczyt hospitalizacyjny. – Następnie niestety będziemy mieli do czynienia ze wzrostem zgonów, które będą tego konsekwencją – powiedział Niedzielski.

Statystyki Ministerstwa Zdrowia są dramatyczne – do tej pory koronawirusaem zakaziło się prawie 2,5 mln osób. Wywołana nim choroba COVID-19 pochłonęła aż 55 005 ofiar…

>>>WIĘCEJ W "SUPER EXPRESSIE"

>GODZINA POLICYJNA w Polsce? Mocne słowa Adama Niedzielskiego. Minister zdrowia nie pozostawił złudzeń

>Koronawirus w Polsce. Maseczki będziemy nosić już zawsze?! Minister zdrowia ujawnia! "Nie jest to ostatnia pandemia"

>Koronawirus. Niedzielski pokazał jedno zestawienie. To daje do myślenia

Konferencja Mateusza Morawieckiego. Pytania i odpowiedzi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE