Ten sondaż wywoła ALARM na Nowogrodzkiej. Tak MAŁEGO poparcia Zjednoczona Prawica jeszcze nie miała

2021-04-07 17:37 Adam Brzozowski
Jarosław Kaczyński, Nowogrodzka
Autor: Andrzej Lange/Super Express Jarosław Kaczyński, Nowogrodzka

Prawo i Sprawiedliwość oraz jego kłopotliwi koalicjanci, czyli Porozumienie i Solidarna Polska rządzą na krajowej scenie politycznej od sześciu lat. Wydawało się, że Zjednoczona Prawicy „zabetonowała” słupki w sondażach, bo poparcie dla niej nie spada poniżej 30 punktów procentowych. Ale wszystko ma swój kres. W najnowszym sondażu poparcie dla ZP spadło do 27,1 proc., a na drugiej pozycji uplasował się kompletnie nowy gracz.

Wyniki sensacyjnego sondażu poparcia dla ugrupowań politycznych przytacza polsatnews.pl. Serwis przytacza wnioski z badania przeprowadzonego przez Research Partner na panelu Ariadna, w dniach 2-6 kwietnia. Okazuje się, że kierowany przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego obóz rządzący może liczyć na poparcie 27,1 proc. wyborców. Na drugim miejscu z wynikiem 23,8 proc. znalazł się ruch społeczny Polska 2050 Szymona Hołowni. Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska oraz Zieloni) uplasowała się na trzeciej pozycji z wynikiem 17,5 proc.

Express Biedrzyckiej - Paweł Kukiz: Rzucę mandatem jeśli nie spełnią moich postulatów

Na kolejnych pozycjach w sondażu uplasowały się: Konfederacja (7,6 proc.) i Lewica (7,3 proc.).

Tak ostro jeszcze nie było! Hołownia MIAŻDŻY Kaczyńskiego [WIDEO]

polatnews.pl informuje, że 5-proc. progu wyborczego nie przekroczyłby Kukiz'15 (2,8 proc.), oraz PSL (2,3 proc.).

Co ciekawe, ok. 11 proc. ankietowanych nie wie, na kogo zagłosować, więc o głosy tych niezdecydowanych osób mogą jeszcze zabiegać politycy.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze