Ale tam pusto! Tak wygląda apartament Daniela Obajtka. Dla wielu będzie to zaskoczenie

Daniel Obajtek
Autor: MARCIN GADOMSKI/ SUPER EXPRESS Daniel Obajtek

W ostatnich tygodniach duże emocje budzą liczne nieruchomości Daniela Obajtka (45 l.). „Super Express” dotarł do zdjęć apartamentu na warszawskim Bemowie, który prezes PKN Orlen kupił wraz z partnerką za 1,3 mln zł. Na razie mieszkanie nie jest urządzone. W apartamencie wprost hula wiatr!

Z opublikowanego przez Daniela Obajtka oświadczenia majątkowego wynika, że prezes PKN Orlen podczas 23-letniej kariery zawodowej zainwestował w nieruchomości ponad 5,7 mln zł, z czego ponad 4,4 mln zł w ostatnich pięciu latach. Na majątek byłego wójta Pcimia składa się aż 38 nieruchomości, których jest właścicielem lub współwłaścicielem.

Jedną z głośniejszych inwestycji Obajtka jest zakup apartamentu na warszawskim Bemowie w 2018 r. Mieszkanie ma 187 mkw., pięć pokoi, dwie łazienki, dwie garderoby, kuchnię, pralnię, ogród zimowy i taras. Przynależą do niego również dwa miejsca w garażu podziemnym. Na razie apartament stoi jednak pusty.

Media zarzucały Obajtkowi, że nieruchomość zakupił od dewelopera z blisko milionową zniżką za wsparcie akademii piłkarskiej z Krosna.

W tym samym budynku są mieszkania, których cena różni się o 30–34 proc. To jest kwestia położenia mieszkania, walorów… Mieszkanie jest położone od strony ekspresówki, bywa po prostu głośno. (…) Na początku „Gazeta Wyborcza” stwierdziła, że akademia jest własnością dewelopera. Tymczasem deweloper jest jednym ze sponsorów. My jesteśmy takim samym sponsorem – tłumaczył Obajtek w rozmowie z „SE”

Nie przegap:

- Daniel Obajtek kontra "Gazeta Wyborcza". Sąd udzielił zabezpieczenia

- Ujawniamy majątek Daniela Obajtka. Tyle zarabia prezes Orlenu

Super Raport 09.04 (Goście: Barbara Nowacka - KO, prof. Ewa Marciniak - politolog, UW) Sedno Sprawy: Grzegorz Cessak
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze