Gowin o pośle, który odszedł z klubu PiS: "Dla mnie to autorytet"

Jarosław Gowin na konwencji Porozumienia
Autor: Porozumienie / Facebook

Podczas sobotniej konwencji programowej Porozumienia najbardziej wyczekiwaną przemową była ta lidera partii Jarosława Gowina. Choć wicepremier Gowin większość czasu poświęcił na omawianie wartości i ideałów reprezentowanych przez partię, nie zabrakło też wypowiedzi odnoszących się do obecnej sytuacji politycznej. Otóż we środę, poseł Porozumienia Wojciech Maksymowicz poinformował o swoim odejściu z klubu parlamentarnego PiS. Wszystko przez sprawę "eksperymentów na płodach", które Maksymowicz miał przeprowadzać w szpitalu wojewódzkim w Olsztynie. Oskarżeniom o nieetycznych eksperymentach miało przyjrzeć się ministerstwo zdrowia kierowane przez PiS. Dziś do sytuacji odniósł się sam lider Porozumienia.

Przedstawiając sylwetki ekspertów stanowiących trzon bazy programowej Porozumienia, Jarosław Gowin wskazał na Maksymowicza jako osobę odpowiadającą za przygotowanie planu reformy służby zdrowia. - Przy okazji Wojtku, pozwól, że wyrażę pełną solidarność. Chcę powiedzieć, że jesteś dla mnie, dla nas wszystkich i dla milionów Polaków wielkim autorytetem. I chciałbym, żeby te słowa wybrzmiały dzisiaj bardzo mocno - powiedział Gowin o swoim przyjacielu, który we środę zdecydował się opuścić szeregi klubu PiS

PiS uderza w Maksymowicza płodami

Prof. Maksymowicz zdecydował się na ten krok po tym, jak ministerstwo zdrowia kierowane przez Adama Niedzielskiego z PiS zażądało informacji na temat eksperymentów z dziedziny neurochirurgii, które Maksymowicz nadzorował na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. - Oświadczam, że nigdy ja ani mój zespół nie prowadził eksperymentów na płodach, a nie nie prowadził badań na żywych płodach ludzkich ani na zwłokach płodów pochodzących z aborcji. Dla mnie życie ludzkie jest najwyższą wartością i myślę, że nie muszę tego udowadniać - oświadczył prof. Maksymowicz, ogłaszając swoją decyzję o odejściu z klubu PiS.

-  Eksperyment medyczny to działanie na żywym organizmie. Nic takiego nie prowadziłem. Prowadziliśmy tylko pewne formy badań we współpracy z włoskim instytutem. Niestety zostało to zawieszone ze względu na warunki finansowe - tłumaczył później poseł na antenie TV24.

Po dzisiejszej konwencji nie ma żadnych złudzeń, że Jarosław Gowin nie ma zamiaru akceptować ataków koalicjantów na swoich działaczy. 

>>>WIĘCEJ W "SUPER EXPRESSIE"

>Gowin rośnie w siłę! Dwóch polityków ma zasilić Porozumienie. Znamy nazwiska

>Ziobro i Gowin szykują się do wcześniejszych wyborów! Wiemy, z kim mogliby wystartować

>Jarosław Gowin idzie do Donalda Tuska?! Rząd PiS zawisł na włosku! Wybory za chwilę?

Gowin wyrwał członkinię Biedroniowi. Pawłowska z Lewicy w Porozumieniu. Komentarz Adama Federa [WIDEO].
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze