morawiecki

i

Autor: facebook.com/Mateusz Morawiecki

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego. Od kiedy obostrzenia? Rząd wprowadza lockdown

2021-03-25 11:38

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Rząd zdecydował się wprowadzić twardy lockdown. Podczas konferencji poinformowano o nowych obostrzeniach. Od kiedy nowe obostrzenia będą obowiązywały? Kiedy rząd planuje znieść nowe restrykcje lockdownowe? Wyjaśniamy.

Najważniejsze obostrzenia, które rząd ogłosił podczas konferencji prasowej 25 marca, to między innymi zamknięcie sklepów meblowych i budowlanych o powierzani ponad 2000 tysięcy metrów, a także gabinetów kosmetycznych i fryzjerskich, żłobków, przedszkoli, czy obiektów sportowych. Do kiedy będą obowiązywały te restrykcje? Jak poinformowali Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski podczas konferencji, lockdown zostanie wprowadzony już 27 marca, czyli już od najbliższej soboty! To oznacza, że w sobotę nie będziemy mogli się już udać na przykład do fryzjera. Wstępnie obostrzenia zostały wprowadzone zaś na dwa tygodnie. - Od najbliższej soboty wprowadzamy nowe, zaostrzone zasady bezpieczeństwa, które będą obowiązywały przez najbliższe 2 tyg. Wszystkie dotychczasowe zasady będą nadal obowiązywały – powiedział minister Adam Niedzielski.

NIE PRZEGAP: Konferencja premiera Morawieckiego. NOWE OBOSTRZENIA. Zamknięte sklepy, przedszkola, fryzjerzy [RELACJA NA ŻYWO]