Tak Andrzej Duda podziękował medykom w dniu ich święta. Będą zadowoleni?

2021-04-07 16:59 Sara Osiecka
Andrzej Duda
Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS

Andrzej Duda zaliczył ostatnio wpadkę, składając kondolencje po śmierci Krzysztofa Krawczyka. W swoim poście zwrócił uwagę, że młodzi ludzie zapewne lekceważą, a może nawet zupełnie nie znają twórczości legendy polskiej muzyki. 7 kwietnia, w Dniu Pracownika Służby Zdrowia, postanowił podziękować medykom za ich ciężką pracę w czasach pandemii. Jak wypadł tym razem?

Andrzej Duda postanowił uczcić wyjątkowy dzień, składając oficjalne podziękowania wszystkim, którzy poświęcają się walce z koronawirusem.

Nie przegap: Z ostatniej chwili! Ujawniono wyniki badań nad szczepionką AstraZeneki. Już wszystko jasne!

- Chce złożyć ogromne podziękowania dla wszystkich polskich pracowników służby zdrowia, którzy wykazali się niebywałym, powiedziałbym wręcz, bohaterstwem, odpornością psychiczną, siłą – mówił w nagraniu zamieszczonym na YouTubie, gdzie rozmawiał z przedstawicielami służby zdrowia.

Podziękował także wszystkim przedstawicielom służby zdrowia za ich oddanie.

-  Proszę przekazać ode mnie i przyjąć też bardzo serdeczne podziękowania za tę wspaniałą, niezwykle ofiarną postawę i za to wykonywanie swojej służby wobec ludzi, wobec pacjentów w sposób taki wzorcowy, zgodnie z przysięgą, którą państwo składaliście, przystępując do swojego zawodu – powiedział.

Podkreślił, że w jego opinii medycy (z drobnymi wyjątkami) zdali egzamin, jakim jest walka o zdrowie pacjentów w tym szczególnie trudnym czasie.

- Możemy różne rzeczy powiedzieć o czasie pandemii, może były oczywiście potknięcia, można było wiele rzeczy pewnie zrobić lepiej – stwierdził.

Zobacz: Koronawirus. Ekspert OSTRZEGA: w kolejnych dniach liczba chorych na COVID-19 nadal będzie wysoka

W oficjalnych obchodach oddał cześć poległym pracownikom, opuszczając flagę Polski przed Pałacem Prezydenckim do połowy masztu. Zaznaczył, że 339 pracowników służby zdrowia zmarło z powodu zarażenia się Covid-19.

- Opuszczając do połowy masztu flagę przed Pałacem Prezydenckim, oddajemy hołd zmarłym pracownikom służby zdrowia, którzy odeszli, walcząc o zdrowie innych, ale też wszystkim ofiarom koronawirusa – powiedział.

Podziękował także służbom porządkowym i przedstawicielom handlu, takim jak farmaceuci czy kasjerzy, którzy również poświęcają się w czasie trwania pandemii.

Przedłużenie obostrzeń i powrót do szkół? Konferencja Adama Niedzielskiego
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze