Taka naprawdę była Maria Kaczyńska, dziennikarka ujawniła nieznany fakt. Nie da się opanować łez

2021-04-10 11:40
MARIA KACZYŃSKA
Autor: Bławicki Piotr MARIA KACZYŃSKA

Maria Kaczyńska zginęła w katastrofie smoleńskiej, gdy towarzyszyła mężowi w pełnieniu obowiązków państwowych. Jej śmierć poruszyła chyba wszystkich Polaków, ale najbardziej tych, którzy mieli okazję ją poznać. W dniu 11. rocznicy jej śmierci padają poruszające słowa.

Swoim wspomnieniem o Marii Kaczyńskiej podzieliła się między innymi Dominika Cosic, która miała okazję rozmawiać z pierwszą damą w samolocie lecącym z parą prezydencką do Paryża w 2006. Sytuacja doskonale obrazuje, jaką osobą była prywatnie żona Lecha Kaczyńskiego.

Nie przegap: 11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Aż ciarki chodzą. Przed śmiercią Maria Kaczyńska wypowiedziała znaczące słowa [RELACJA NA ŻYWO]

- Pierwsza podróż prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Paryża, luty 2006. Na samolocie, w salonce robię wywiad z Panią Prezydentową. „Nie jest pani zimno?” pyta Pani Maria i proponuje mi swój szal. Takie sytuacje zapamiętuje się na zawsze bo wiele mówią o człowieku – napisała.

O wielkiej roli Marii Kaczyńskiej napisał nam Mirosław Boruta Krakowski, prezes Stowarzyszenia im. Lecha Kaczyńskiego. Wymienił, dlaczego tak wielu ludzi było nią oczarowanych.

- Maria Kaczyńska uznawana była za niedościgły wzór - Pierwszą Damę w najlepszym znaczeniu tych słów. Wykształcenie, elokwencja, szyk, klasa i takt, a przede wszystkim - niezwykła serdeczność wobec wszystkich, których napotykała na swej drodze... – wyliczył.

Zwrócił także uwagę, jak ważną osobą była dla swojego męża. Nie tylko prywatnie byli dobraną parą, ale też wspierali się w pełnieniu swoich obowiązków.

Zobacz: Antoni Macierewicz potwornie zwyzywany w rocznicę Smoleńska! Zakłócone obchody, przykra sprawa

- Była dla swojego Męża prawdziwą towarzyszką życia, kochającą, troskliwą i opiekuńczą. Była także znakomitą rozmówczynią, znającą kilka języków obcych oraz wnikliwym analitykiem Jego poczynań - Lecha Kaczyńskiego, prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – pisał.

Mirosław Boruta Krakowski wyraził też myśl, która do dziś towarzyszy wielu osobom.

- Choć minęło już 11 lat odkąd nie ma Ich wśród nas, pozostała wielka pustka, niewysłowiona tęsknota i ogromny żal – przyznał.

Zobacz naszą galerię, by zobaczyć wybrane momenty z życia Marii Kaczyńskiej.

11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Stewardesa Justyna Moniuszko miała tylko 25 lat. Spoczywa na cmentarzu w Białymstoku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE