Emeryci znów OSZALEJĄ ze szczęścia. Fantastyczne wieści! Wiemy, ile jeszcze dostaniesz

2021-04-12 5:39 Adam Brzozowski
Super wieści dla emerytów! - Zobacz, co jeszcze dostaniesz w tym roku
Autor: GRAFIKA SE Marcin Podziemski

Rok 2021 jest wyjątkowo korzystny dla polskich seniorów. Pomimo pandemii świadczenia z ZUS są wypłacane bez żadnych zakłóceń. W marcu emeryci otrzymali rekordowo wysoką waloryzację, a w kwietniu mają wypłacaną trzynastkę. Na tym nie koniec – kolejny dodatek w wysokości 1022,30 zł dostaną w listopadzie.

Tego roku polscy emeryci długo nie zapomną. Kiedy z powodu pandemii firmy mają kłopoty finansowe, ZUS wypłaca świadczenia bez przeszkód. Z powodu rekordowo wysokich cen w ubiegłym roku w marcu renty i emerytury zostały wszystkim podwyższone o wyjątkowo wysoki wskaźnik – 4,24 proc. Tak dużej podwyżki świadczeń nie było od 10 lat!

Przerażająca wizja! Będziemy walczyć na ulicach i kraść, żeby tylko przeżyć. Komentery Adama Federa [WIDEO].

W kwietniu wszyscy seniorzy dostali znany im już od trzech lat dodatek, czyli 13. emeryturę – na konta wpłynęło wraz z comiesięcznymi wypłatami 1022,30 zł. Świadczenie to jest wypłacane z automatu, niezależnie, jakie ktoś ma dochody.

Na tym nie koniec korzyści dla emerytów, ponieważ w listopadzie dostaną kolejny dodatek: 14. emeryturę. Świadczenie to zostanie wypłacone w pełnej kwocie (1022,30 zł) większości seniorów, czyli osobom, których emerytura nie przekracza ok. 2050 zł. Osoby z wyższym świadczeniem otrzymają „14” zmniejszoną na zasadzie „złotówką za złotówkę”. Jeśli ktoś ma 1250 zł emerytury, dostanie 922,30 zł dodatku. Seniorzy, którzy mają emeryturę wyższą niż 3438 zł, z listopadowego dodatku już nie skorzystają.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze