Tusk Morawiecki Budka

i

Autor: SUPER EXPRESS Tusk Morawiecki Budka

Tusk i Budka ostro o Morawieckim! "Krok po kroku w objęcia Putina". Jest odpowiedź

2021-04-01 20:52

Ostre starcie w sieci! Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Budapeszcie spotkał się z premierem Węgier Viktorem Orbánem oraz byłym wicepremierem Włoch i liderem Ligi Północnej Matteo Salvinim. To nie spodobało się Donaldowi Tuskowi i Borysowi Budce. Były premier zarzucił szefowi rządu próbę stworzenia proputinowskiego bloku w Unii Europejskiej. - Krok po kroku w objęcia Putina - skomentował z kolei szef Platformy Obywatelskiej. Tuskowi na Twitterze odpowiedział wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. Padły mocne słowa!

Nie przegap: Morawiecki po spotkaniu z Orbanem i Salvinim: Potrzeba renesansu Europy i jej wartości

Tusk i Budka ostro o premierze Morawieckim

Donald Tusk raz po raz kąśliwymi wpisami w mediach społecznościowych komentuje działania rządu Zjednoczonej Prawicy. Tym razem dostało się premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który pojechał do Budapesztu, żeby z Orbanem i Salvinim rozmawiać o współpracy Polski, Węgier i Włoch na arenie międzynarodowej. Tusk zarzucił szefowi rządu, że buduje "proputinowski blok"

- Rosja mobilizuje siły wokół Ukrainy. USA ogłaszają stan zagrożenia w Europie. Morawiecki w Budapeszcie organizuje z Orbanem i Salvinim proputinowski blok polityczny. To nie jest prima aprilis - napisał na Twitterze Tusk.

W podobnym tonie w mediach społecznościowych wypowiedział się obecny szef PO Borys Budka.

- Budapesztańskie spotkanie Morawiecki-Orban-Salvini pokazuje, w jak niezwykle tragicznym położeniu znalazła się Polska po 5 latach rządów PiS. Krok po kroku w objęcia Putina - stwierdził.

Wiceszef MSZ odpowiada

Na zarzuty Tuska niespodziewanie odpowiedział na Twitterze wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.

- D. Tusk miał wiele okazji by przeciwdziałać proputinowskim tendencjom w Unii Europejskiej. Ostatnio na kongresie CDU chwalił działania niemieckich polityków, którzy na co dzień robią wszystko by dokończyć #NordStream2. Nie skrytykował ich ani słowem. Ze strachu? Celowo? Na pewno w interesie Putina - skwitował wpis Tuska Jabłoński.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany