Wiceminister nie oszczędził rządu Tuska! Chodzi o katastrofę smoleńską. Padły mocne słowa

Katastrofa smoleńska
Autor: Wikipedia

W sobotę minęło 11 lat od wielkiej tragedii, czyli katastrofy smoleńskiej. To 10 kwietnia 2010 roku wyniku wypadku prezydenckiego samolotu zginęły wszystkie osoby, które leciały na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej. W sumie życie straciło 96 osób z parą prezydencką Lechem i Marią Kaczyńskimi na czele. W 11. rocznicą katastrofy smoleńskiej znów pojawiły się pytania o to, co tuż po tragedii zrobił ówczesny rząd. W mocnych słowach pod adresem rządu Donalda Tuska wypowiedział się w programie "Strefa starcia" na antenie TVP Info wiceminister MAP, Artur Soboń.

Katastrofa smoleńska wstrząsnęła Polską 11 lat temu, ale  do dziś temat wypadku prezydenckiego Tu-154 M wraca. W związku z obchodzoną w sobotę rocznicą tragicznego wydarzenia, temat katastrofy powrócił. Do tego w sobotę w TVP został wyemitowany film przedstawiający wyniki badań Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego w Smoleńsku, w którym pojawiły się mocne wnioski. Był dyskutowany m.in. w programie "Strefa starcia", którego gościem był wiceminister aktywów państwowych, Artur Soboń. Minister z MAP nie szczędził mocnych i gorzkich słów pod adresem rządu Donalda Tuska, ekipy, która w 2010 roku rządziła w Polsce. Artur Soboń powiedział wprost: - Podkomisja, która została powołana do tego, żeby wyjaśnić tę kwestię, przeprowadza w tym zakresie odpowiednie badania. Wiemy dzisiaj, jak trudne jest to w sytuacji, kiedy rząd ówczesny wybrał taka formułę prawną, w której praktycznie pozbawił stronę polską możliwości weryfikacji materiału dowodowego. Materiał dowodowy był niszczony, był ukrywany przed stroną polską. Strona polska, prokuratorzy, osoby, które powinny współuczestniczyć w tym postępowaniu, były wprowadzane w błąd bądź niedopuszczane do kluczowych momentów, w których te decyzje zapadały - mówił ostro. Jak dodał "Państwo polskie robi dzisiaj wszystko, aby tę nonszalancję – tak to delikatnie nazwijmy – naszych poprzedników zamienić w końcowy raport, wynik śledztwa prokuratorskiego". 

CZYTAJ>>>To ostateczny koniec Macierewicza? Politolog nie ma wątpliwości, po tym co stało się w rocznicę katastrofy

11. rocznica katastrofy smoleńskiej
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze