Alert RCB przed wichurami. Rząd ostrzega w SMS przed silnym wiatrem

2021-10-21 17:37
Alert RCB przed wichurami. Rząd ostrzega w SMS przed silnym wiatrem
Autor: Tomasz Golla Alert RCB przed wichurami. Rząd ostrzega w SMS przed silnym wiatrem

Alert RCB. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed wichurami, które czekają nas w nocy z czwartku na piątek (21/22 października) oraz w piątek rano. Bardzo silny wiatr będzie w dziewięciu województwach. Sprawdźcie szczegóły.

To nie koniec wichur w naszym kraju. W czwartek (21 października) Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła specjalne powiadomienia z ostrzeżeniem do mieszkańców dziewięciu województw, głównie w północnej części kraju. Zgodnie z prognozami IMGW prędkość wiatru może gdzieniegdzie sięgnąć nawet 100 km/h. SMS-y z ostrzeżeniem o silnym wietrze przesłano do odbiorców w woj. mazowieckim, wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim oraz zachodniopomorskim.

Zobacz koniecznie: Pogodowy pogrom w Polsce! Wiatr powala drzewa i blokuje pociągi. Ofiary śmiertelne i ranni! [RELACJA NA ŻYWO]

Potężna wichura we Wrocławiu.

Alert RCB przed wichurami. Rząd ostrzega w SMS przed silnym wiatrem

Ostrzeżeń IMGW przed silnym wiatrem nie wydano w czwartek jedynie dla części Śląska, Małopolski oraz Podkarpacia. Pozostałe terytorium kraju objęte jest alertem pierwszego lub drugiego stopnia. Zgodnie z prognozami Instytutu najgorzej ma być na północy oraz Dolnym Śląsku - tam prędkość wiatru może gdzieniegdzie sięgnąć nawet 100 km/h.

Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE