Atak na taksówkarza. Mężczyzna walczy o życie. Wyznaczono nagrodę

2018-08-15 17:22
Taxi
Autor: Shutterstock

Nie takiego finału kursu spodziewał się taksówkarz ze Świnoujścia. Został on we wtorkowe przedpołudnie znaleziony na trasie pomiędzy Babigoszczą a Przybiernowem. Po mężczyźnie widać było, że padł ofiarą brutalnej napaści. Rany na jego szyi wskazywały, że próbowano go udusić linką. Rodzina poszkodowanego wyznaczyła nagrodę w wysokości 30 tys. zł za informacje, dzięki którym zdoła się ustalić sprawców tego bandyckiego czynu.

Mirosław W., niezrzeszony kierowca taksówki ze Świnoujścia został znaleziony przy drodze krajowej numer trzy w powiecie goleniowskim. Według dotychczasowych ustaleń ktoś próbował udusić kierowcę linką, skąd wzięły się jego rany na szyi. W pewnym momencie napastnik (lub też napastnicy) wypchnęli go z jego czarnego Citroena do rowu i odjechali w stronę niemieckiej granicy.

Mężczyznę w ciężkim stanie zabrał do szpitala w Szczecinie helikopter. Wciąż walczy on o życie.

Sprawę bada prokuratura, która również nie udziela na ten moment szczegółowych informacji dotyczących przebiegu zdarzenia.

Syn walczącego o życie mężczyzny na własną rękę postanowił rozpocząć poszukiwania oprawcy/ów. Na Facebooku opublikował swoją wersję wydarzeń oraz obietnicę nagrody w wysokości 30 tysięcy złotych za pomoc w złapaniu osób odpowiedzialnych za atak na jego ojca. Według rodziny, taksówkarz miał wziąć klientów spod dworca niemieckiej kolei UBB w Świnoujściu. Do auta miały wsiąść trzy osoby - dwóch mężczyzn i kobieta. Mieli mówić po niemiecku, stąd podejrzenie, że są obywatelami naszego zachodniego sąsiada.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE